Opět jsem po čase nahlédl do kódu svého meteorologického prográmku Metaris, který z databáze serveru NOAA METAR čte meteorologická data ze světových letišť. Brněnské letiště má identifikaci LKTB a právě pro LKTB každou hodinou Metaris sbírá data již od listopadu 2005.
Čtu si tak sobotní noviny a co to nevidím. Na poslední stránce Lidovek kratičká zpráva o jakési robotické ledničce, která Vám po stisknutí tlačítka na dálkovém ovládání vytáhne orosenou plechovku piva a perfektním odpalem odešle až do Vaši lapačky.
Dlouho jsem hledal na internetu nějaké použitelné řešení pro jednoduchou galerii pro fotografie ve svých článcích. Nakonec nezbývalo nic jiného, než si takové ani velké ani malé řešení napsat sám. A tak se zrodil sourozenec CMS/blog Bobik, tedy KPG, Kikina PHP Gallery.
Nejprve jsme byly rybami v širém oceánu. Nezajímal nás ani včerejšek ba ani zítřek - naše každodenní realita spočívala pouze v hledání potravy. Tu ejhle ryba vyšla na břeh a pocítila zemskou gravitaci. Monotónní modř azurového oceánu vystřídalo široké spektrum barev od žluté až po modrou. Stejně tak se změnil život sám, na jehož konci i počátku slezl lidoop ze stromu, postavil se na dolní končetiny a vzal do rukou kámen...
Velevážené dámy a velevážení pánové! Vítejte na první veřejné pitvě bezmála tři roky starého low-end notebooku UMAX VisionBook 630 LXE. K pitvě, tedy vlastně naštěstí pouze k operaci, došlo z důvodu zkratu kdesi uvnitř zdroje a byla provedena dvěma křížovými šroubováky a kuchyňským nožem. Během operace byl vyjmut pasivní chladič procesoru, již zastaralý procesor Intel Celeron Northwood 2.4 GHz, který topí efektivněji než naše sklokeramická deska a v neposlední řadě byl rozebrán i systémový větrák ochlazující zmíněný pasivní chladič. A proč došlo k onomu zkratu? Jak poetické! Já si opět hrál s něčím, s čím jsem neměl, aneb Abyho kryocooling.
Občas se hodí být neviditelným. Nechcete aby Vaši činnost na internetu někdo snadno vystopoval a tak použijete jeden z mnoha veřejných anonymizérů pracujících jako proxy-server. Takový proxy-server je pak prostředníkem mezi Vámi a cílovým serverem. Výhoda je taková, že server vidí IP adresu prostředníka, v našem případě proxy-serveru, nikoliv však Vaši, na druhou stranu proxy-server vidí veškeré naše dotazy, posílaná data a může je v lepším případě pouze marketingově zneužít. Proč ale složitě používat webové anonymizéry, když můžeme použít celý anonymní internetový prohlížeč? Nahlédněte do světa Torrify Torpark a anonymní sítě TOR!
Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 Další