Pane J. F. Potužníku, děkuji

04 led 2009 3222 čtenářů, vydáno v rubrice Filosofie nad pivem


IZrael vlajkaJiří  František Potužník, tiskový mluvčí vlády pro české předsednictví EU, včera pro zpravodajskou stanici Z1 řekl, že izraelské bombardování Gazy a noční invaze je pouze způsob obrany proti permanentnímu ostřelování jihoizraelských měst podomácku sestrojenými raketami Kasám. A strhla se lavina, která se neustále zvětšuje a zrychluje. Dodnes.

  • 3 komentářů


Po poměrně dlouhé době, vlastně po několika letech, jsem si zase něco objednal z Amazonu. Místo abych využil letního levného dolaru, počkal jsem si na konec roku, kdy je dolar zase nahoře – zasluhoval bych pár facek. Na druhou stranu, po dvou letech jsem rozbil Google AdSense prasátko, které po celý rok pěkně rostlo díky tomu, že návštěvníci tohoto bločku snad až neskutečně efektivně klikali na textovou reklamu uvnitř článků, za což mají můj velký dík, takže se můj účet brzy nafoukne o dalších 200 dolarů.

  • 2 komentářů

Ano brdskému radaru, ano Lisabonu

01 led 2009 2578 čtenářů, vydáno v rubrice Filosofie nad pivem


Evropský parlamentČeská republika se úderem půlnoci chopila otěží EU a v příštích šesti měsících se Praha po několika stech letech opět stane tak trochu hlavním městem „Svaté říše římské“. Je to úžasné a já jsem hrdý, ačkoliv je dle mnohých Předsednictví jen jakási taškařice, divadlo pro voliče v té či oné zemi. Tak ať! Když poslouchám diskuze politiků o EU, zpravidla mám problém se s některým z nich plně identifikovat. V prostinkém a neskutečně a snad i sprostě jednoduchém dělení společnosti na levici a pravici zastávám poněkud svérázný (pravděpodobně trochu havlovský) názor.

  • 0 komentářů

Happy New Year 2009

01 led 2009 2133 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Nový rok, kalendářNový rok je tu, takže všem lidem dobré vůle jen to nejlepší a těm, kteří dobrou vůli nemají, hospodářskou krizi na ně! Měl jsem večer plány vyrazit za město a nafotit novoroční ohňostroje jako sekvenci několika snímků, které když se prolnou, vytvoří jakousi kompresi času, všechny ohňostroje za celou hodinu totiž budou na jednom snímku. Namísto toho jsem ale nakonec seděl v křesílku a pojídal chlebíčky s domácí česnekovou pomazánkou.

  • 0 komentářů

Jak jsem fotil autoportrét

31 pro 2008 3351 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Fotografie blbouna nejapnéhoU nás na Živě má každý autor možnost vložit na svou profilovou stránku krátké resumé, kdo že to vlastně je a co má za sebou a samozřejmě i fotku. Pro interní redakci je to ale samozřejmě naprostá povinnost a já s ní bojoval po celý rok, jsem totiž zářný příklad nefotogeničnosti, o čemž se pátek co pátek přesvědčuji při natáčení krátkého souhrnu zpráv ze světa IT.

  • 5 komentářů

Expedice na milánský Adobe MAX

30 pro 2008 3032 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Milan Convention CentreRok 2008 uběhl neskutečně rychle. Týden co týden jsem si říkal, že musím konečně něco zase napsat na blog, aby nezakrněl, namísto toho jsem však blogování neustále oddaloval. Omluvou mi budiž má redakční činnost na Živě. Letos jsem pro tento web, náš web, sepsal okolo pěti stovek článků, které svým souhrnným rozsahem představují bezmála dvacítku diplomových prací. Na začátku prosince jsem ale navštívil italský Milán a o tom napsat musím v každém případě. Tak teda alespoň pár vět a poznatků.

  • 0 komentářů

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 Další

Vaše poslední komentáře

Mahy:  Ahoj. Mohl by mi někdo poradit jak v konkrétním adresáři vyfiltruji nějakou kategorii nebo kvalitu fotky. Vždy mi to zobrazí vybranou kategorii přes všechny oblíbené složky. díky
mylik:  Proč ta mostecká rychlodráha s uvozovkami ? On to je provoz s parametry rychlodráhy a cestovní rychlost je vyšší než cestovní rychlost pražského metra.Doporučuji se někdy projet
D.T.:  Chtěl bych zkusit Londýn autobusem, ještě jsem nejel takovou štreku, nejlepší volba je podle mě ?lu?ák Jančurák :-)
martin:  trochu aktualizace. skype jde do kopru. žere moc dat a při troše kolísající kvalitě signálu už se kouše obraz. což se mi třeba u icq nestává
Martin Bartonek:  Zdravím, vracim se k tématu nastavení gmailu jako smtp serveru pro odesílání zpráv i pro jiné e-mailové schránky. Mám doménu pod free PIPNI.cz a e-maily se snažím řešit prostřednictvím gmailu, aby bylo možné odesílat odkudkoliv. Jednu ze schránek mám nastavenu již několik let a funguje bez problémů. Nyní jsem chtěl přidat další a nemohu se s nastavením domluvit. Nemáte prosím nějakou poslední zkušenost z gmailem, resp. pipni.cz jestli nedošlo k nějaké změně v právech? V nastavení postupuji podle různých návodů, zkoušel jsem různé kombinace nastavení a výsledky jsou špatné... port 587, zabezpeceni TLS = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 465, zabezpeceni SSL = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 25, nezabezpecene = projde kontrola serveru, ale dokaze odesilat zpravy pouze v ramci domen registrovanych na pipni, pokud odeslu zpravu napr. na @gmail.com tak se vrati chybove hlaseni 550 relay not permitted. port 25, zabezpeceni TLS = stejne jako s nezabezpecenym pripojenim, kontrola OK, ale maily pouze v ramci pipni.cz. Nemuze byt problem spojen s protokolem POP? Mam nastavenu kontrolu účtu přes protokol POP3, ale nefunguje se zabezpečením SSL. Při volbě Při načítání dat vždy používejte zabezpečené připojení (SSL). Další informace nelze server ověřit. dekuji a zdravim MB

Co takhle náhodný článek?

Staré pohledy aneb jak se psalo dřív
v rubrice Ze života hmyzuStaré pohledy nám toho o našich předcích mnohdy řeknou více, než jejich fotografie. Otevřel jsem tedy starou krabici s pohledy rodu Rašínů a na malé ukázce předvádím, jak se tehdy psalo.

 

Filtr nastavený na 30 dní (x)

Ve zkratce

26.07. 2009
Bloček má po roce nové logo s ptákem - čížek ;). How do u like it? ;))

08.02. 2008
Na bločku je dnes 311 článků. Průměrný článek má délku 4 tis&iacu...

05.02. 2008
Jelikož nám do práce neustále chodí otravné tiskovky o tom, jak s...

20.01. 2008
Upravil jsem stránku "Hobby", která byla už trochu mimo mísu....

06.12. 2007
Celé dnešní odpoledne hosting služba Pipni.cz neskutečně blbne! Sice opět po celkem dlouhé době, pře...

12.11. 2007
Nový sezónní zimní color theming. Ačkoliv se barevné podá...

Další novinky