Nemám rád stavebníky, vrtačky a lešení

07 čen 2006 3957 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Vrtačka Dneska ráno, opravdu brzo ráno, mě probudilo vrtání. Nebylo to souvislé vrtání, ale takové přerušované. Byl jsem z toho rozladěný, frustrovaný, na pokraji sebevražedných sklonů - zejména poté, když jsem si uvědomil, kdo je viník. Nebyl to totiž žádný fanatik, který v časných ranních hodinách instaluje na stěnu svou rozsáhlou sbírku obrazů od "Gogéna", ale dělníci, kteří deset metrů od mého okna budovali lešení a na každý hloupý šroub potřebovali nechutně hlasitou vrtačku.

  • 11 komentářů

Pár nedělních podvečerních fotografií

04 čen 2006 2800 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Nějak jsem se už dlouho neprocházel po našich kopečcích a tak jsem si v neděli podvečer udělal malou procházku na staré dobré místo, abych po měsíci opět vyfotil moje dva stromečky. Ty se ani tak moc nezměnili, ale tráva se naopak hemžila nejrůznějšími hmyzími potvůrkami. Takže tentokrát jen tak narychlo stručně pár fotografií.

  • 0 komentářů

Die Strasse Line aneb české šaliny

04 čen 2006 7873 čtenářů, vydáno v rubrice Filosofie nad pivem


Šalina V osmi českých městech dnes fungují tramvajové linky. Patří sem Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Liberec, Plzeň a nakonec Mostecká "rychlodráha". Když jsem tento týden hodinu cestoval přeplněnou tramvajovou linkou číslo "1" na naši přehradu, kde se tou dobou odehrával ohňostroj v rámci festivalu Ignis Brunensis, pomyslel jsem si, že tak dlouhou linku, tedy cca dvacetikilometrovou kolej, snad nikde jinde nemají. Chyba lávky, chytrý čtenář namítne a má svatou pravdu. Podíval jsem se tedy alespoň na internet, jak dlouhé tramvajové sítě se nacházejí v našich krajských i nekrajských městech, abych měl jakž takž představu, jak to s těmi šalinami vlastně je.

  • 2 komentářů

Ignis Brunenis 2006 - Flash Barrandov SFX

03 čen 2006 4227 čtenářů, vydáno v rubrice Hudební akce


Ignis Brunensis Král je mrtev! Ať žije král! Devátý ročník mezinárodního festivalu ohňostrojů je za námi a neskončil zrovna nejslavněji. Zatímco přes den bylo celkem fajn počasí a já už už v jednom nejmenovaném obchodě do ruky bral jeden z nejlevnějších velkých stativů, na večer se obloha zatáhla, Slunce vykouzlilo nádherné červánky a do hodiny se spustil déšť. Přesto jsem vyrazil s očekáváním, že líný Čech zůstane doma u krbu, leč to byl fatální omyl. Již 45 minut před začátkem byly tramvaje plné k prasknutí a tak jsem alespoň vyrazil na Mendlovo náměstí v podhradí, odkud je tradičně krásný výhled na hrad Špilberk, kde se mělo odehrát závěrečné grandfinále v produkci Flash Barrandov SFX.

  • 0 komentářů

Volby 2006: a je po všem!

02 čen 2006 2502 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Volby do Poslanecké sněmovny 2006 Tak nám začaly volby do Poslanecké sněmovny. Já chtěl vyrazit hodit do urny ten svůj ušmudlaný hlas již ve třináct nula nula, ale internet mě naštěstí upozornil na fakt, že volební místnosti se prý otevírají až po druhé hodině odpolední. Jelikož Knutíka i Sviště zavřou do blázince, protože prý chtějí něco nekalého učiniti s touto volební urnou, řekl jsem si, že když už jsem já za toho slušného, půjdu alespoň volit jako první a třeba dostanu nějaký ten dárek jako občas malé dětičky u zubaře.

  • 9 komentářů

Ignis Brunensis 2006 - Macedo´s Pirotecnia

01 čen 2006 3883 čtenářů, vydáno v rubrice Hudební akce


Ignis Brunensis Sledoval jsem zrovna litý boj Paroubka s Topolánkem na Primě, když se mi ozval známý, zda-li nechci zajít na přehradu na jeden z ohňostrojů šou Ignis Brunensis. No původně jsem to neměl v plánu, protože přehrada je vzdálená zdlouhavých 50 minut, ale nakonec jsem tedy vyrazil, protože Ignis Brunensis je přecejen větší zážitek než sledování vepřového xichtu pana premiéra.

  • 2 komentářů

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 Další

Vaše poslední komentáře

Mahy:  Ahoj. Mohl by mi někdo poradit jak v konkrétním adresáři vyfiltruji nějakou kategorii nebo kvalitu fotky. Vždy mi to zobrazí vybranou kategorii přes všechny oblíbené složky. díky
mylik:  Proč ta mostecká rychlodráha s uvozovkami ? On to je provoz s parametry rychlodráhy a cestovní rychlost je vyšší než cestovní rychlost pražského metra.Doporučuji se někdy projet
D.T.:  Chtěl bych zkusit Londýn autobusem, ještě jsem nejel takovou štreku, nejlepší volba je podle mě ?lu?ák Jančurák :-)
martin:  trochu aktualizace. skype jde do kopru. žere moc dat a při troše kolísající kvalitě signálu už se kouše obraz. což se mi třeba u icq nestává
Martin Bartonek:  Zdravím, vracim se k tématu nastavení gmailu jako smtp serveru pro odesílání zpráv i pro jiné e-mailové schránky. Mám doménu pod free PIPNI.cz a e-maily se snažím řešit prostřednictvím gmailu, aby bylo možné odesílat odkudkoliv. Jednu ze schránek mám nastavenu již několik let a funguje bez problémů. Nyní jsem chtěl přidat další a nemohu se s nastavením domluvit. Nemáte prosím nějakou poslední zkušenost z gmailem, resp. pipni.cz jestli nedošlo k nějaké změně v právech? V nastavení postupuji podle různých návodů, zkoušel jsem různé kombinace nastavení a výsledky jsou špatné... port 587, zabezpeceni TLS = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 465, zabezpeceni SSL = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 25, nezabezpecene = projde kontrola serveru, ale dokaze odesilat zpravy pouze v ramci domen registrovanych na pipni, pokud odeslu zpravu napr. na @gmail.com tak se vrati chybove hlaseni 550 relay not permitted. port 25, zabezpeceni TLS = stejne jako s nezabezpecenym pripojenim, kontrola OK, ale maily pouze v ramci pipni.cz. Nemuze byt problem spojen s protokolem POP? Mam nastavenu kontrolu účtu přes protokol POP3, ale nefunguje se zabezpečením SSL. Při volbě Při načítání dat vždy používejte zabezpečené připojení (SSL). Další informace nelze server ověřit. dekuji a zdravim MB

Co takhle náhodný článek?

Google Maps a Gmail na mobilním telefonu
v rubrice KyberprostorMobilní telefony jsou čím dál tím výkonější stejně jako verze jejich systému JAVA. Místo jednoduchých her, piškvorek a jiného smetí tak pomalu přichází čas, kdy se vyplatí osadit své telefony pořádnými programy jako například WWW prohlížeč MiniOpera, IM klient Jimm a nebo například Google Maps či Google Gmail.

 

Filtr nastavený na 30 dní (x)

Ve zkratce

26.07. 2009
Bloček má po roce nové logo s ptákem - čížek ;). How do u like it? ;))

08.02. 2008
Na bločku je dnes 311 článků. Průměrný článek má délku 4 tis&iacu...

05.02. 2008
Jelikož nám do práce neustále chodí otravné tiskovky o tom, jak s...

20.01. 2008
Upravil jsem stránku "Hobby", která byla už trochu mimo mísu....

06.12. 2007
Celé dnešní odpoledne hosting služba Pipni.cz neskutečně blbne! Sice opět po celkem dlouhé době, pře...

12.11. 2007
Nový sezónní zimní color theming. Ačkoliv se barevné podá...

Další novinky