Bude ze mě učitel

13 dub 2006 2479 čtenářů, vydáno v rubrice Filosofie nad pivem


School Za pár měsíců, tedy v příštím školním roce, mě čeká dlouho odkládaná školní praxe na jednom z mnoha brněnských gymnázií. Mám za sebou už vedení jedné zeměpisné přednášky "pro děti", ale to je prakticky veškerá moje pedagogická zkušenost. Když se moji známí dozvědí, že mluví s budoucím učitelem - nebo lépe se středoškolským profesorem (to zní trošičku lépe, viďte), popadají se za hlavu a nevěřícně nahlížejí do kalendáře, zda-li není 1. dubna. Ale kdeže! Svou profesi jsem si naplánoval už kdysi na základní škole nejspíš právě z toho pocitu, že mě škola moc nebavila. Ani zdaleka jsem totiž nebyl tím dítětem, které na každý požadavek učitele kývlo. Až na pár deliktů jsem ale nebyl žádný rebel, který by po pedagogovi házel hadrem - spíš jsem chtěl jít vlastní cestou.

  • 26 komentářů

Složenky zelený nenažraný

11 dub 2006 2030 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Dneska mi došla dlouho očekávaná složenka na paušál u Eurotelu. Byl jsem v březnu v Alpách - poslal pár MMS a několikrát si přečetl došlé e-maily. Běžně platím okolo 300,- měsíčně a tak jsem si tak říkal, že díky roamingu to bude dvojnásobek. Ale kdeže! Po roztržení obálky na mě vykváklo číslo 1400,-, což mně pro dnešek "trošku" skazilo náladu a tak žádný článek dnes za trest již nevýjde :D.

  • 5 komentářů

Můj Firefox a jeho pluginy

10 dub 2006 7242 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


extension Na základě inspirace u "Knutíka" jsem sesumíroval stručný seznam rozšíření, které používám ve svém oblíbeném internetovém prohlížeči Mozilla Forefox. Co se prohlížení webu týče, požaduji obrovskou efektivitu, která je dána co největším využitelným prostorem. Když si prohlížím obrázky nebo kdesi diskutuji, je mi naprosto lhostejné, jaký má prohlížeč skin nebo lištičky, ale zda-li věnuje co nejvíce prostoru webové stránce a své funkce skryje tak, aby nerušily, ale aby zároveň byly vždy na očích.

  • 3 komentářů

Na kole do škole

09 dub 2006 3100 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Kolo Mám to do školy z kopce. Není ale zas tak prudký a tak se příjemně jede i nazpět. Na jaře toho využívám a druhou polovinu semestru tak ušetřím za "šalinkartu". Konečně to vypadá, že i tentokrát budu moci kolo vytáhnout, očistit, duše nafouknout a do soukolí nakapat nějaký ten kolomaz. Mám to trošku složitější, protože moje "škola" je rozeseta po celém centru Brna a tak zvláště když přecházím z jedné budovy do druhé, je bicykl ideálnější dopravní prostředek než ve švech praskající a v letních dnech propocená šalina :-).

  • 7 komentářů

Klajdovka aneb překrásný výhled z kopce Hády

08 dub 2006 12367 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Klajdovka Hády Krásná prosluněná sobota mě opět vyhnala ven a tentokrát konečně někam dál od domu, takže Vám konečně nabídnu něco jiného, než nudné snímky z okolí naší čtvrti ;-). Vyrazil jsem s Kikinou na druhý okraj města na vrchol kopce Hády, jehož jižní svah je již více než sto let rozbořený důlní činností. Nachází se zde totiž jeden z nejmohutnějších povrchových vápencových lomů u nás o šířce přes jeden kilometr a převýšení okolo 100 metrů. Hluboko v údolí se pak nachází brněnská kotlina, kde se rozlévá do širého okolí půlmilionová aglomerace.

  • 2 komentářů

Občas mám štěstí

08 dub 2006 2627 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Doktor Jako dítě jsem nepatřil k těm, kteří jakýkoliv škrábanec utíkali hlásit rodičům - ba právě naopak. Ještě kdysi na "předrevolučním" táboře v Oklukách u Prostějova jsem si poranil levou nohu, nikomu to nenahlásil a dobrých několik měsíců jsem pak chodíval v Brně na převazy. Další kapitolou pak byly tábory skautské v devadesátých letech. Nebyli jsme jako dnešní rozmazlení táborníci. Tábor se na začátku turnusu postavil, na konci léta rozbořil a v říjnu by jste již nepoznali, že na tom palouku u lesa prožilo léto na 40 lidí. Vodu jsme čerpali z blízkého lesního pramene, obědy vařili na provizorních kamnech z cihel a jílu.

  • 5 komentářů

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 Další

Vaše poslední komentáře

Mahy:  Ahoj. Mohl by mi někdo poradit jak v konkrétním adresáři vyfiltruji nějakou kategorii nebo kvalitu fotky. Vždy mi to zobrazí vybranou kategorii přes všechny oblíbené složky. díky
mylik:  Proč ta mostecká rychlodráha s uvozovkami ? On to je provoz s parametry rychlodráhy a cestovní rychlost je vyšší než cestovní rychlost pražského metra.Doporučuji se někdy projet
D.T.:  Chtěl bych zkusit Londýn autobusem, ještě jsem nejel takovou štreku, nejlepší volba je podle mě ?lu?ák Jančurák :-)
martin:  trochu aktualizace. skype jde do kopru. žere moc dat a při troše kolísající kvalitě signálu už se kouše obraz. což se mi třeba u icq nestává
Martin Bartonek:  Zdravím, vracim se k tématu nastavení gmailu jako smtp serveru pro odesílání zpráv i pro jiné e-mailové schránky. Mám doménu pod free PIPNI.cz a e-maily se snažím řešit prostřednictvím gmailu, aby bylo možné odesílat odkudkoliv. Jednu ze schránek mám nastavenu již několik let a funguje bez problémů. Nyní jsem chtěl přidat další a nemohu se s nastavením domluvit. Nemáte prosím nějakou poslední zkušenost z gmailem, resp. pipni.cz jestli nedošlo k nějaké změně v právech? V nastavení postupuji podle různých návodů, zkoušel jsem různé kombinace nastavení a výsledky jsou špatné... port 587, zabezpeceni TLS = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 465, zabezpeceni SSL = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 25, nezabezpecene = projde kontrola serveru, ale dokaze odesilat zpravy pouze v ramci domen registrovanych na pipni, pokud odeslu zpravu napr. na @gmail.com tak se vrati chybove hlaseni 550 relay not permitted. port 25, zabezpeceni TLS = stejne jako s nezabezpecenym pripojenim, kontrola OK, ale maily pouze v ramci pipni.cz. Nemuze byt problem spojen s protokolem POP? Mam nastavenu kontrolu účtu přes protokol POP3, ale nefunguje se zabezpečením SSL. Při volbě Při načítání dat vždy používejte zabezpečené připojení (SSL). Další informace nelze server ověřit. dekuji a zdravim MB

Co takhle náhodný článek?

Locate32 - nejrychlejší hledání na Windows
v rubrice KyberprostorLocate32 je jednoduchý ale mocný nástroj pro rychlé vyhledávání na Vašem počítači. Jeho indexová databáze má velikost pouhých několik megabajtů.

 

Filtr nastavený na 30 dní (x)

Ve zkratce

26.07. 2009
Bloček má po roce nové logo s ptákem - čížek ;). How do u like it? ;))

08.02. 2008
Na bločku je dnes 311 článků. Průměrný článek má délku 4 tis&iacu...

05.02. 2008
Jelikož nám do práce neustále chodí otravné tiskovky o tom, jak s...

20.01. 2008
Upravil jsem stránku "Hobby", která byla už trochu mimo mísu....

06.12. 2007
Celé dnešní odpoledne hosting služba Pipni.cz neskutečně blbne! Sice opět po celkem dlouhé době, pře...

12.11. 2007
Nový sezónní zimní color theming. Ačkoliv se barevné podá...

Další novinky