Kouzelný GIS aneb je libo 3D Špindlerův Mlýn?

07 dub 2006 9892 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Špindlerův Mlýn Na sklonku příštího týdne vyrazím na otočku do Špindlerova Mlýna na jeden určitě moc zajímavý "horský" koncert. Jako člověk, který "ztratil" 4 roky života studiem geografie, jsem lehce profesně zdegenerovaný a tak se po večerech bavím nejrůznější geografickou zábavou. Občas však hrátky chorého geografa nadchnou i laika a toto je myslím jeden z těchto případů - digitální kartografie a GIS. Mapy má totiž rád každý a pokud se jedná ke všem o 3D prostorové vizualizace, slza ukápne i nejedné babičce ze slzavého oudolí.

  • 3 komentářů

Aneta Langerová a jeden její fanoušek

04 dub 2006 3748 čtenářů, vydáno v rubrice Filosofie nad pivem


Aneta LangerováPatřím mezi "organizované" fanoušky Anety Langerové a tak Vám může následující tvrzení připadat poněkud schizofrenní, ale nemyslím si, že je Aneta nejlepší česká softrocková zpěvačka. Dokonce ani její kapela není vrcholem dokonalosti. Přesto všechno mám k ní a jejím "mužům" vztah mnohem intimnější než k mnohým jiným, které považuji za (zatím) v kytarovém řemeslu co se profesionality týče mnohem dál.

  • 18 komentářů

Sobotní zábava a nedělní relax

02 dub 2006 3389 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Medlánecký rybník Sobotní odpoledne a večer jsem věnoval přátelům z "láhelu" v jedné brněnské hospůdce s názvem "Pod věží". Společensky unaven jsem pak musel nedělní bolavé a rozkašlané odpoledne strávit nějakým příjemným relaxem, který mi pomůže zapomenout, že zítra je již opět pondělí. Krásny den, teploty na krátký rukáv - co jiného jsem mohl dělat, než vyrazit do brněnských luhů a hájů s foťáčkem a tentokrát díky malé objednávce také s polarizačním filtrem, což je poměrně drahá, ale také poměrně schopná hračička pro všechny "outdoorové" fotografy amatéry i profesionály.

  • 3 komentářů

Kanonický incest aneb běžná zápletka v genealogii

31 bře 2006 9272 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Dnes doplním předchozí dva články o genealogii krátkým názorným příkladem, který Vám osvětlí, jak vypadá tzv. "úbytek předků" v praxi. O této problematice jsem psal již ve dvou předchozích článcích, které tímto doporučuji k přečtení.

  • 7 komentářů

Kdo jsme aneb detektivka jménem genealogie

30 bře 2006 4841 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Před půl rokem jsem se poprvé začal zajímat o praktickou genealogii. Genealogie je nauka o rodech a pravděpodobně každého dříve či později začne zajímat právě jeho rod. Každý zvědavec nakonec podlehne zvědavosti a na stará kolena se bude chtít dozvědět, kým vlastně je a kdo byli jeho předci. Seznam přímých předků, tedy vždy matka a otec a takhle dál a dál, se nazývá genealogický vývod. Pravý opak včetně uvedení všech potomků se nazývá rodokmen. Pak tu máme ještě rozrod, což je obrácený vývod - tedy jakýsi výběrový rodokmen. Já měl to štěstí, že můj dědeček musel za protektorátu vykázat "nežidovský původ", tedy že si musel nechat zpracovat právě takový vývod několik generací zpět. Toto byl můj stavební kámen, na kterém stavím svůj genealogický strom dodnes :-).

  • 0 komentářů

Medlánecký kopec léčí duši

29 bře 2006 10740 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Medlánecký kopec Je-li duše nemocná a potřebuje-li trošku relaxovat, Medlánecký kopec nad stejnojmennou brněnskou čtvrtí na severozápadě jihomoravské metropole je řešením. Je-li příjemný večer, potkáte zde krátce před západem Slunce vždy alespoň jednoho diváka přírodního divadla. Je tu totiž výborný výhled nejen na západ Slunce, ale i na celé východní a jižní Brno. Máte-li rádi noční oblohu, je pak Medlánecký kopec opravdovou specialitou, neboť jeho holý vrchol nabízí krásný výhled na všechny světové strany. V dnešním článečku dám tedy opět přednost několika fotografiím a panoramatům, které jsem dneska, teda vlastně již včera, nafotil a které mě hned trošku zvedly pochumrnou náladu.

  • 1 komentářů

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 Další

Vaše poslední komentáře

Mahy:  Ahoj. Mohl by mi někdo poradit jak v konkrétním adresáři vyfiltruji nějakou kategorii nebo kvalitu fotky. Vždy mi to zobrazí vybranou kategorii přes všechny oblíbené složky. díky
mylik:  Proč ta mostecká rychlodráha s uvozovkami ? On to je provoz s parametry rychlodráhy a cestovní rychlost je vyšší než cestovní rychlost pražského metra.Doporučuji se někdy projet
D.T.:  Chtěl bych zkusit Londýn autobusem, ještě jsem nejel takovou štreku, nejlepší volba je podle mě ?lu?ák Jančurák :-)
martin:  trochu aktualizace. skype jde do kopru. žere moc dat a při troše kolísající kvalitě signálu už se kouše obraz. což se mi třeba u icq nestává
Martin Bartonek:  Zdravím, vracim se k tématu nastavení gmailu jako smtp serveru pro odesílání zpráv i pro jiné e-mailové schránky. Mám doménu pod free PIPNI.cz a e-maily se snažím řešit prostřednictvím gmailu, aby bylo možné odesílat odkudkoliv. Jednu ze schránek mám nastavenu již několik let a funguje bez problémů. Nyní jsem chtěl přidat další a nemohu se s nastavením domluvit. Nemáte prosím nějakou poslední zkušenost z gmailem, resp. pipni.cz jestli nedošlo k nějaké změně v právech? V nastavení postupuji podle různých návodů, zkoušel jsem různé kombinace nastavení a výsledky jsou špatné... port 587, zabezpeceni TLS = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 465, zabezpeceni SSL = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 25, nezabezpecene = projde kontrola serveru, ale dokaze odesilat zpravy pouze v ramci domen registrovanych na pipni, pokud odeslu zpravu napr. na @gmail.com tak se vrati chybove hlaseni 550 relay not permitted. port 25, zabezpeceni TLS = stejne jako s nezabezpecenym pripojenim, kontrola OK, ale maily pouze v ramci pipni.cz. Nemuze byt problem spojen s protokolem POP? Mam nastavenu kontrolu účtu přes protokol POP3, ale nefunguje se zabezpečením SSL. Při volbě Při načítání dat vždy používejte zabezpečené připojení (SSL). Další informace nelze server ověřit. dekuji a zdravim MB

Co takhle náhodný článek?

Eurovíkend - poletím do Stockholmu!
v rubrice Ze života hmyzuJelikož se na konkurenčním blogu Knut.lahel.cz objevila informace o tom, že tato osoba má v úmyslu navštívit Paříž, musel jsem kontrovat také nějakým tím výletem.

 

Filtr nastavený na 30 dní (x)

Ve zkratce

26.07. 2009
Bloček má po roce nové logo s ptákem - čížek ;). How do u like it? ;))

08.02. 2008
Na bločku je dnes 311 článků. Průměrný článek má délku 4 tis&iacu...

05.02. 2008
Jelikož nám do práce neustále chodí otravné tiskovky o tom, jak s...

20.01. 2008
Upravil jsem stránku "Hobby", která byla už trochu mimo mísu....

06.12. 2007
Celé dnešní odpoledne hosting služba Pipni.cz neskutečně blbne! Sice opět po celkem dlouhé době, pře...

12.11. 2007
Nový sezónní zimní color theming. Ačkoliv se barevné podá...

Další novinky