Marmolada e Sella Ronda

01 bře 2006 6034 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Vzhledem k tomu, že mě prvních čtrnáct dní jarního semestru již naprosto vyčerpalo, odjíždím v sobotu na týdenní relax se školou do italských Alp. Konkrétně pak do míst, po kterých jsem již delší dobu snil, jelikož se jedná o jednu z nejkrásnějších oblastí Dolomit.

  • 5 komentářů

Skype ve verzi 2.0.xx umí i video

01 bře 2006 3847 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Skype se postupně stává stejně legendárním programem jako například ICQ. Můžete pomocí něho chatovat se svými přáteli, můžete si s nimi telefonovat naprosto zdarma, ať už jsou třeba v Austrálii, a v neposlední řadě se na ně můžete také koukat - nová řada 2.0 totiž podporuje videokonferenci. Tuto funkci šlo sice již dříve realizovat pomocí prográmku vSkype/Festoon, ale doporučuji spíš použít novou verzi vlastního Skype.

  • 3 komentářů

Pomme a Kelly dobývají svět

27 úno 2006 2893 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Pomme & Kelly - One Thing Pomme a Kelly, dvě patnáctileté dívky z Holandska, jsou dnes známější než kdejaká nejen holandská superstár. Stačilo jim k tomu relativně málo - smysl pro humor, digitální kamera, rychlé připojení k internetu a několik měsíců. Ptáte se co jsou zač? Jsou to běžné puberťačky, které ovšem tvrdě těží z možností dnešního internetu. Již nějaký pátek je v provozu totiž betaverze služby video.google.com, pomocí které můžete uložit na jejich server své video. Videa si pak mohou běžní uživatelé přehrávat v prohlížeči, který je vytvořen pomocí technologie Macromedia Flash, čili bez nutnosti instalování nějakého speciálního software.

  • 7 komentářů

How am I spending my time?

26 úno 2006 2254 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Česky řečeno, "jak trávím svůj čas", přičemž autor má na mysli čas strávený před blikajícím monitorem. Tím autorem je Jacob Zielinsky a vedle tohoto hesla stvořil také užitečný prográmek s názvem TimeTrack, jehož jediným účelem je záznam doby, po kterou používáte tu či onu aplikaci na Vašem počítači.

  • 2 komentářů

Jana Gana Mana

24 úno 2006 2698 čtenářů, vydáno v rubrice Video


Jedné dlouhé noci, kdy jsem nemohl usnout, jsem si pouštěl videa na video.google.com a narazil jsem na celkem zajímavý, skoro až esoterický, indický klip, který mě opravdu zaujal. Taková indická verze mého oblíbeného Vangelise. Orientální krása, tradice, relativnost bytí, takové jsem z toho měl pocity. Nu pouštěl jsem si ten klip stále dokola a zkoumal, co že to je za píseň. Co že je to za tajemný text. A pak jsem na to přišel.

  • 0 komentářů

Spusťte si své Gentoo na Pipni.cz

24 úno 2006 6062 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Byl jsem zrovna uprostřed úpravy blogu, když mi monitoring na Pipni.cz oznámil výpadek WWW a FTP. Celkem rozladěný, jelikož používám placený "stabilní" webhosting, jsem prolézal nejrůznější odkazy, abych se dozvěděl, zda-li se jedná o výpadek několikaminutový či několikahodinový. Během této kratochvíle jsem objevil (pro mě) novou službu vServer, která je v programu START zdarma (pochopitelně bez garance). vServer není nic jiného než virtuální server s Vámi zvolenou linuxovou distribucí. Zaregistrujete se, vyberete si Vaši oblíbenou distribuci (Slackware, Debian nebo Gentoo) a po přihlášení pomocí SSH klienta se stáváte rootem, administrátorem.

  • 14 komentářů

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 Další

Vaše poslední komentáře

Mahy:  Ahoj. Mohl by mi někdo poradit jak v konkrétním adresáři vyfiltruji nějakou kategorii nebo kvalitu fotky. Vždy mi to zobrazí vybranou kategorii přes všechny oblíbené složky. díky
mylik:  Proč ta mostecká rychlodráha s uvozovkami ? On to je provoz s parametry rychlodráhy a cestovní rychlost je vyšší než cestovní rychlost pražského metra.Doporučuji se někdy projet
D.T.:  Chtěl bych zkusit Londýn autobusem, ještě jsem nejel takovou štreku, nejlepší volba je podle mě ?lu?ák Jančurák :-)
martin:  trochu aktualizace. skype jde do kopru. žere moc dat a při troše kolísající kvalitě signálu už se kouše obraz. což se mi třeba u icq nestává
Martin Bartonek:  Zdravím, vracim se k tématu nastavení gmailu jako smtp serveru pro odesílání zpráv i pro jiné e-mailové schránky. Mám doménu pod free PIPNI.cz a e-maily se snažím řešit prostřednictvím gmailu, aby bylo možné odesílat odkudkoliv. Jednu ze schránek mám nastavenu již několik let a funguje bez problémů. Nyní jsem chtěl přidat další a nemohu se s nastavením domluvit. Nemáte prosím nějakou poslední zkušenost z gmailem, resp. pipni.cz jestli nedošlo k nějaké změně v právech? V nastavení postupuji podle různých návodů, zkoušel jsem různé kombinace nastavení a výsledky jsou špatné... port 587, zabezpeceni TLS = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 465, zabezpeceni SSL = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 25, nezabezpecene = projde kontrola serveru, ale dokaze odesilat zpravy pouze v ramci domen registrovanych na pipni, pokud odeslu zpravu napr. na @gmail.com tak se vrati chybove hlaseni 550 relay not permitted. port 25, zabezpeceni TLS = stejne jako s nezabezpecenym pripojenim, kontrola OK, ale maily pouze v ramci pipni.cz. Nemuze byt problem spojen s protokolem POP? Mam nastavenu kontrolu účtu přes protokol POP3, ale nefunguje se zabezpečením SSL. Při volbě Při načítání dat vždy používejte zabezpečené připojení (SSL). Další informace nelze server ověřit. dekuji a zdravim MB

Co takhle náhodný článek?

Velký letní fotoreport z Orliček
v rubrice Ze života hmyzuOrličky, malá vesnička na jižním okraji pohoří Orlické hory skýtá velké množství relaxace pro všechny civilizací unavené jedince.

 

Filtr nastavený na 30 dní (x)

Ve zkratce

26.07. 2009
Bloček má po roce nové logo s ptákem - čížek ;). How do u like it? ;))

08.02. 2008
Na bločku je dnes 311 článků. Průměrný článek má délku 4 tis&iacu...

05.02. 2008
Jelikož nám do práce neustále chodí otravné tiskovky o tom, jak s...

20.01. 2008
Upravil jsem stránku "Hobby", která byla už trochu mimo mísu....

06.12. 2007
Celé dnešní odpoledne hosting služba Pipni.cz neskutečně blbne! Sice opět po celkem dlouhé době, pře...

12.11. 2007
Nový sezónní zimní color theming. Ačkoliv se barevné podá...

Další novinky