Dneska byla na popud Nadi vydána opravená verze 0.5.2 rozšíření ChatSpy (verze pro Firefox), které používají miliony spokojených návštěvníků po celém světě :-D. Nová verze otvírá stránku chatu z položky "Jít na chat!" nikoliv v novém okně, ale v nové aktivní záložce.
Tuto verzi již můžete použít jako aktualizaci - přeinstalovat současnou verzi. Při aktualizaci se ovšem smaže uživatelské nastavení zvýrazňovaných nicků.
Genealogie je historická věda, kterou se zabývá více nehistoriků než historiků. Je to zřejmé. Jak člověk stárne, touží se dozvědět kam vlastně patří. Ti zvídavější zapátrají v paměti po vyprávění babiček a dědečků či rovnou vyrazí do archivů sepisovat své předky. Velmi potenciální pomůckou je pak internet, zejména nejrůznější registry předků, které naplňují genealogové-amatéři, jelikož čím více rodných jmen získají, tím větší je pravděpodobnost, že najdou třebas i Vašeho příbuzného, tedy společného předka dvou naprosto se rozcházejících rodin, kterým ovšem proudí v těle společná krev, i když již notně pročištěná. Na české scéně je nejvýznamnějším projektem server Rod & Clan, který dnes uchovává databázi 12000 rodových příjmení (stav k datu vydání článku).
Při ledabylém surfování jsem objevil stařičké stránky studentské firmy Š.K.O.P.E.K., kterou jsme založili se spolužáky ze dvou tříd v rámci semináře z aplikované ekonomie ve třetím ročníku na střední škole. Je to obdivuhodné, ale zapomenuté stránky i po šesti letech strádání stále existují na serveru volny.cz. Historie firmy Š.K.O.P.E.K. netrvala dlouho - na podzim roku 1999 každý z nás vložil počáteční investiční vklad a na konci školního roku jsme si výdělek spravedlivě rozdělili. Dle pravidel organizace Junior Achievement, organizátora soutěží středoškolských studentských firem, jsme nesměli vygenerovat žádný zisk. Tady je na místě poděkovat našemu tehdejšímu třídnímu "Harrymu", který díky svým kontaktům dovedl J.A. i na naši školu. S trochou nadsázky lze říci, že jsme se tehdy se Škopkem dostatečně proflákli na brněnské kulturní scéně - přinejmenším tedy té studentské. Předmětem naší podnikatelské činnosti byla totiž kompletní organizace koncertů studentských rockových skupin.
Představte si tu situaci. Strávíte dlouhé dny a týdny prací na velmi zdařilém projektu, řekněme blogu. Desítky hodin budete v grafickém editoru vypiplávat do nejmenšího detailu unikátní design a až to vše vytvoříte, doplníte stránky také o RSS verze 2.0 (resp. 3.0) s plnou implementací. RSS 2.0 podporuje vkládání obrázků a odkazů na připojené komentáře. Jedná se tedy o plnohodnotné sdílení informací, nikoliv jen úvodníků. Mnohé blogsystémy pak standardně vkládají až příliš bohatý komentář popisující obsah článku, resp. připojují mnohdy celou textovou podobu článku.
S plnohodnotným využitím možností RSS verze 2.0 vzniká alternativní přístup k obsahu webu, aniž by došlo k vlastnímu navštívení webové stránky. Webový server se zatěžuje, ale kýžený zisk v podobě aktualizace Vašeho oblíbeného počítadla či zobrazení reklamního banneru nepřichází.
V jistém článku na téma "Stella Artois" jsem se dozvěděl vyčerpávající informace o této pivní značce, která do našich končin začíná proudit po několika televizních upoutávkách v posledních letech. Jako hrdý obyvatel Brna jsem tedy nucen zareagovat a vyložit také ty naše karty na stůl a že to nejsou jen tak ledajaké karty musí být zřejmé každému pivnímu štamgastovi i člověku, který popíjení zlatavého moku neholduje.
V Brně se od pravdávných dob vaří pivo. Než se poohlédnu po historické tradici, je nutno nejprve uvést portfolio současného pivovaru Starobrno a.s., který dnes dohlíží nejen na svůj vlastní poklad, ale také na Hostan a Zlatého bažanta. Za zmínku stojí i pivo zahraniční, o jehož import do Českých zemí se Starobrno stará. Patří sem Heineken, Amstel, Schlossgold, Murphy´s Irish Stout a Murphy´s Irish Red, tedy značky, které již dobily svět. Dnes je pivovar součástí rakouské pivovarnické skupiny BBAG, resp. nadnárodního koncernu Heineken .
V posledních několika letech se na internetu vyrojilo velké množství nejrůznějších CMS/blog řešení nejen v php. Každé z nich má své specifické výhody a jedná se většinou o velmi kvalitní produkty pod licencí GNU/GPL. Je však otázka, zda-li použití takového řešení je vždy nejvhodnější cestou jak povznést svůj web na "světovou" úroveň. Odjakživa totiž platí heslo, že web nědělá layout, ale obsah a dobrý obsah si vystačí i s primitivním designem, který dnes již není v módě (i když je na druhou stranu pravda, že co se designu týče, jsou poslední léta ve znamení minimalismu).
Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 Další