Užasný článek o tom, že výjde článek

07 led 2008 1769 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Vzhledem k tomu, že zde již celý měsíc nic nevyšlo, slavnostně slibuji a přísahám, že o sobotě výjde něco zcela odzbrojujícího, něco zcela skvělého a originálního, tedy něco, o čem budou psát ještě generace našich pravnuků. Mám tedy necelý pracovní týden na přemýšlení a vy mi držte palce, neb toho času bude velmi málo, neb ten čas najdu pouze v okamžení popíjení horkého čaje z mé nové termosky značky Tescoma, kterážto prý udrží horký čaj celých 24 hodin a je to pravda. Je.

  • 11 komentářů

Mňága a Žďorp v brněnské Musilce

16 pro 2007 1953 čtenářů, vydáno v rubrice Hudební akce


Mňága a ŽďorpSkupinu Mňága a Žďorp asi netřeba představovat. Je to jedna z těch kapel, kterou lze nazvat z hlediska české hudební scény za kapelu fundamentální. Jako jedna z mála má svůj jedinečný sound a v moři současných českých kytarovek, které jako by z oka vypadly ostrovní inspiraci, se zuřivě vzpírá a do světa řve: „i česká muzika může být svá!“. Těžko Mňágu a Žďorpa zařadit. Jednou to je bigbít, podruhé zase folk, potřetí poklidná akustická kytara, pak ale stačí, aby se Jirka „tibík“ Tibitanzl pomazlil se saxofonem a na své si přijdou i milovníci jazzových nuancí. Není tedy divu, že jsem se na brněnské vystoupení předvánoční koncertní šňůry opravdu těšil.

  • 0 komentářů

Proutkař, horoskop a křišťálová koule

12 pro 2007 7279 čtenářů, vydáno v rubrice Filosofie nad pivem


Český klub skeptikůNaše společnost je zvláštní. Čechům je na jednu stranu přisuzována po Bělorusku snad největší míra ateismu, zároveň jsou však bulvární magazíny plné reklam na nejrůznější vykladače karet a horoskopy nebo biorytmy jsou dnes považovány za téměř samozřejmost. Stejně tak je tomu u nejrůznějších proutkařů, kteří Vám v bytě přesně zaměří tajemnou geopatogenní zónu, nebo najdou nejvhodnější místo pro Vaši studnu. Ačkoliv se sám za ateistu nepovažuji, výše zmíněné zažité živnosti považuji za dobrý obchod, nikoliv však obchod založený na racionální fyzice.

  • 2 komentářů

Prodám Kawai FS650 - elektronické klávesy

06 pro 2007 7462 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Kawai FS650Co Čech to muzikant říkavalo se za dob našich babiček. Dnes Ti nabízím jistý fenomenální předmět, který z tebe udělá opět jednoho z těch muzikantů, kteří jak dudáci v Ladových obrázcích procházejí z vesničky do vesničky. Máš nízké sebevědomí? Fenomenální předmět, který ti nabízím, ti jej opět zvedne! Budeš lvem salonů! Budeš muzikantské guru zvané na každou párty. Budeš na ulici oslovován cizími lidmi a žádostivé slečny budou žádat tvůj autogram rovnou na zadek! A pokud ne, budeš si moci po večerech vedle brnkání na kytaru alespoň také zahrát nějaký ten song na klávesy! To je férová nabídka.

  • 13 komentářů

Kutil Tim: proč nevyměňovat pytlík ve vysavači

05 pro 2007 4915 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Vysavač 1300 WTu jsem jednou, tedy včera podvečer, objevil ve spíži pytlíky na vysavač. Nemám ponětí, jak starý je to vysavač a kdy jeho pytlík naposledy někdo měnil - jednoduše s ním již těch osm měsíců v novém bytě vysávám a nestěžuji si. Přesto jsem však objevil ony pytlíky a tak jsem jen v setrvačnosti podvečerního předvánočního úklidu počal čistit a leštit také jej. A bylo to snad první z těch předvánočních podvečerních čistění, na kterém to bylo opravdu znát.

  • 0 komentářů

Proč bude ICQ fungovat i s alternativními klienty

04 pro 2007 4379 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


ICQ logoV poslední době se až podezřele často objevují zprávy, že alternativním ICQ klientům zvoní hrana. Jako argument je v těchto případech zmiňován ekonomický zájem společnosti AOL (AOL Time Warner), která komunikační systém ICQ provozuje. Je-li ovšem ekonomickým zájmem AOL rentabilita ICQ, pak by ukončení podpory starších protokolů nemělo smysl. Alternativní klienti totiž nejsou parazité. Naopak žijí pro AOL v prospěšné symbióze.

  • 2 komentářů

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 Další

Vaše poslední komentáře

Mahy:  Ahoj. Mohl by mi někdo poradit jak v konkrétním adresáři vyfiltruji nějakou kategorii nebo kvalitu fotky. Vždy mi to zobrazí vybranou kategorii přes všechny oblíbené složky. díky
mylik:  Proč ta mostecká rychlodráha s uvozovkami ? On to je provoz s parametry rychlodráhy a cestovní rychlost je vyšší než cestovní rychlost pražského metra.Doporučuji se někdy projet
D.T.:  Chtěl bych zkusit Londýn autobusem, ještě jsem nejel takovou štreku, nejlepší volba je podle mě ?lu?ák Jančurák :-)
martin:  trochu aktualizace. skype jde do kopru. žere moc dat a při troše kolísající kvalitě signálu už se kouše obraz. což se mi třeba u icq nestává
Martin Bartonek:  Zdravím, vracim se k tématu nastavení gmailu jako smtp serveru pro odesílání zpráv i pro jiné e-mailové schránky. Mám doménu pod free PIPNI.cz a e-maily se snažím řešit prostřednictvím gmailu, aby bylo možné odesílat odkudkoliv. Jednu ze schránek mám nastavenu již několik let a funguje bez problémů. Nyní jsem chtěl přidat další a nemohu se s nastavením domluvit. Nemáte prosím nějakou poslední zkušenost z gmailem, resp. pipni.cz jestli nedošlo k nějaké změně v právech? V nastavení postupuji podle různých návodů, zkoušel jsem různé kombinace nastavení a výsledky jsou špatné... port 587, zabezpeceni TLS = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 465, zabezpeceni SSL = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 25, nezabezpecene = projde kontrola serveru, ale dokaze odesilat zpravy pouze v ramci domen registrovanych na pipni, pokud odeslu zpravu napr. na @gmail.com tak se vrati chybove hlaseni 550 relay not permitted. port 25, zabezpeceni TLS = stejne jako s nezabezpecenym pripojenim, kontrola OK, ale maily pouze v ramci pipni.cz. Nemuze byt problem spojen s protokolem POP? Mam nastavenu kontrolu účtu přes protokol POP3, ale nefunguje se zabezpečením SSL. Při volbě Při načítání dat vždy používejte zabezpečené připojení (SSL). Další informace nelze server ověřit. dekuji a zdravim MB

Co takhle náhodný článek?

Logitech Cordless Desktop EX110
v rubrice KyberprostorKlávensice na notebooku mi již pomalu vypovídá funkčnost a tak jsem se musel poohlédnout po nějaké levné záplatě. Bezdrátová klávesnice a myš Logitech Cordless Desktop EX110 snad bude řešením.

 

Filtr nastavený na 30 dní (x)

Ve zkratce

26.07. 2009
Bloček má po roce nové logo s ptákem - čížek ;). How do u like it? ;))

08.02. 2008
Na bločku je dnes 311 článků. Průměrný článek má délku 4 tis&iacu...

05.02. 2008
Jelikož nám do práce neustále chodí otravné tiskovky o tom, jak s...

20.01. 2008
Upravil jsem stránku "Hobby", která byla už trochu mimo mísu....

06.12. 2007
Celé dnešní odpoledne hosting služba Pipni.cz neskutečně blbne! Sice opět po celkem dlouhé době, pře...

12.11. 2007
Nový sezónní zimní color theming. Ačkoliv se barevné podá...

Další novinky