Psycho frog Na Knutíkově blogu se objevil nový článek věnující se testu osobnosti na serveru gro.cz. Osobně obdobné testy, resp. jejich závěry beru poněkud s rezervou, jelikož každý takový test stojí a padá na použité metodice. A žádna metodika není dokonalá. Stejně jako existují desítky modelů vývoje klimatu v příštích desetiletích, kdy podle některých bude docházet ke zvyšování teploty na zemi a podle druhých naopak k jejímu snižování, tak stejně tyto psychotesty jsou přinejmenším takto kulišácké a relativní - ačkoliv jsou v personalistice velmi oblíbené.

Jediným funkčním testem osobnosti je praxe, nikoliv 56 otázek, z nichž podstatná část je již v této oblasti dosti provařená a tedy člověk, který chce dosáhnout určitého výsledku, ho dosáhnout může, rozpozná-li nejrůznější systémy kontrol v testu, které ověřují, zda-li jste otázku zodpověděli správně.

Ale dost kritiky. Mně vyšel osobnostní profil INFP, který neurazí, jelikož definice těchto profilů je natolik široká, že si v ní najde to své pozitivum i ten největší pesimista. O to větší práci mají potom personalisté, kteří se mohou na základě výsledků takového testu rozhodovat, zda-li ten slibný kandidát na post ředitele marketingu je opravdu natolik slibný, jak slibně působil během pohovoru :-)...

Obdobné testy jsou nesporně přínosnější než třeba naprosto relativní IQ test, který ani zdaleka nemusí o ničem vypovídat. Osobně však za nejpřínosnější formu testu považuji testy odborně zaměřené (test osobnosti se zřetelem na práci v kolektivu, test studijních předpokladů, test osobnosti se zřetelem na flexibilitu osobnosti aj.), nikoliv testy natolik abstraktní, že abstraktní jsou i jejich závěry, které si může každý personalista interpretovat dle aktuální nálady.