Po poměrně dlouhé době, vlastně po několika letech, jsem si zase něco objednal z Amazonu. Místo abych využil letního levného dolaru, počkal jsem si na konec roku, kdy je dolar zase nahoře – zasluhoval bych pár facek. Na druhou stranu, po dvou letech jsem rozbil Google AdSense prasátko, které po celý rok pěkně rostlo díky tomu, že návštěvníci tohoto bločku snad až neskutečně efektivně klikali na textovou reklamu uvnitř článků, za což mají můj velký dík, takže se můj účet brzy nafoukne o dalších 200 dolarů.

To samozřejmě není mnoho, někteří takovou částku na pay-per-click reklamě vydělají za pár dnů nebo za měsíc, můj bloček je ale komorní, každý den na něj poslední dobou zabrouzdá stovka návštěvníků, čili je to při tom poměru vlastně velmi slušný výkon;  i s ohledem na to, že mám na webu jedinou reklamu, která se ke všemu zobrazí až s otevřeným článkem. Kdysi jsem slíbil, že tento web nebude žádné bannerové doupě a tento slib dodržím.

A jaké knihy jsem si tedy vlastně objednal? Poslední dobou silně tíhnu k anglickému originálu, je totiž prakticky nezaměnitelný a i sebelepší překlad je vlastně už zcela nové dílo. V poslední době jsem tedy v angličtině přečetl kompletní trilogii Vesmírné Odyssey od mého oblíbeného a naprosto božského A. C. Clarka a jakkoliv je jeho český překlad kvalitní, s originálem se nemůže srovnávat.

Dost ale bylo beletrie, v knihovničce se mi brzy usadí Microsoft 2.0: How Microsoft Plans to Stay Relevant in the Post-Gates Era od Mary-Jo Foley, renomované autorky ze ZDNetu, a Planet Google: One Company’s Audacious Plan To Organize Everything We Know.

Microsoft 2.0 Planet Google

Zatímco první pojednává o Microsoftu v době, kdy u kormidla už nestojí Bill Gates, ta druhá si bere na paškál Google a jeho snahu všechno organizovat. V mém případě pěkně doplní do češtiny přeložený bestseller Google Story, který jsem si objednal k Ježíškovi.

Knihy jsou v mém případě tak trochu fetiš. Kupuji je rád, miluji jejich vůni a kvalitní vázání a samozřejmě moudro, které obsahují, bohužel ale na ně nemám poslední roky vůbec čas.

Přesto bych vám ale jednu doporučil – nebojte se, není o počítačích. Jsou to Povídky od Zdeňka Svěráka a jsou o celý řád lepší než jeho scénáře. Takže pokud chcete nějaké vtipné a rychlé čtení do vlaku, útlá stošestistránková knížka určitě stojí za investici.