Sepsal jsem kdysi pár reportážních článků ve svém občasníku Brněnský drak, který z nedostatku času už prakticky rok leží ladem a mě to mrzí, jelikož jsem s ním měl a i nadále mám velké plány. Ačkoliv tedy žádný článek v tomto elektronickém plátku nevyšel již rok, přesto Google a jiné vyhledávače pracují na plné obrátky a mně se občas někdo ozve s radou. Svého času jsem se věnoval také nejrůznějším developerským projektům - od výstavby Vaňkovky, přes Palác Amádeus až po megaprojekt Spielberk Office Centrum. Nevím zda-li je to snad tím, že jsou mé články tak dobré (!), faktem však zůstává, že se mi skrze tyto příspěvky ozývá čím dál tím více subjektů s radou o pomoc.

Když nám tedy otevírali obchodní galerii Vaňkovka, měl jsem plnou schránku žádostí o zajištění pronájmu. Od malých sportovních obchodů až po stánky s keramickými zvonečky. I dal jsem si tu práci a na každý e-mail jsem poctivě odpovídal. Tyto velké projekty totiž občas trpí jedním podstatným (nebo snad i záměrným) nešvarem - je celkem složité na první pohled zjistit jakýkoliv kontakt. Navštívíte webové stránky projektu a ihned se dozvíte, jaké obchody se v prostorách galerie nacházejí, kdo že vystoupí třetí adventní neděli u fontánky a tak dále, ale že by tu byl snad nějaký smysluplný kontakt na developera nebo správce nemovitosti? Nene!

Dneska mi došel ještě zajímavější e-mail od jisté francouzské IT firmy - ve francouzštině. Tímto děkuji Evin za překlad. Pánové se chtěli jistého dne sejít a projednat založení pobočky v České republice, konkrétně pak v novém byznys centru Spielberk Office Centre, které zvesela vyrůstá na ulici Vídeňská - což je taková paralela k pražským předměstím plným poboček Microsoftu aj. No co si o takovémto e-mailu pomyslíte? Zdvořile jsem tedy opět vyhledal široké spektrum kontaktů na developerskou společnost CTP Invest a vše odeslal s tím, ať se obrátí na tohoto investora a správce projektu - anglicky. Do deseti minut mi došla opět odpověd ve francouzštině, kde mi velmi děkují a žádají moje telefonní číslo.

Člověka to po profesionální stránce samozřejmě zahřeje na srdci, na druhou stranu mám však smíšené pocity a snad opravdu založím poradenskou živnost v tomto oboru ;).