Metalu se hojně daří zvláště u našich západních sousedů. Tito sousedé mají svůj "októbrfest" a své buřty. Jelikož tloušťka mé peněženky je menší a menší, rozhodl jsem se zakoupit až podezřele slevněné balení bavorských grilovacích buřtů a vyzkoušet, jak takový malý heavy-metalový požitek vlastně vypadá.
Metalistovi stačí k dobré večeři právě takový buřt, krajíc chleba, nějaká ta ostrá hořčice či kečup, galon dobře vyvhlazeného a oroseného piva a samozřejmě stříbrná placka s nejnovějšími peckami. Já v lednici našel pouze dobrého půl roku prošlou plnotučnou hořčici a tak jsem dal zavděk kečupu.


Stefan Kaufmann
Stefan Kaufmann, mladý heavy-metalista z Lipska zapózoval tentokrát bez bavorského buřtu. Stefan má rád silná auta, černá trička s "fuck you" tématikou, dlouhé vlasy o které přišel již před lety a kožené spodní prádlo.

Bílou klobásu vyjmeme z obalu a dle chuti smažíme nebo grilujeme (grill je přirozeně zdravější). Jen co se nám na povrchu zbarví do zlatova, klobásu vyjmeme, opepříme barevným pepeřem a s chlebem s cibulí, hořčicí, křenem nebo kečupem zhltneme. Tvrdí heavy-metalisté grilují občas párek nikoliv do zlatova ale až do černa, to Vám ovšem jako zkušený labužník nedoporučuji.


Grilovací klobása
I jednoduchá večeře může mít svůj styl!

Přeji dobrou chuť a ať žije světový mír - metal rocks!

Všem light i heavy-metalistům se omlouvám. Jsem naprostý ňouma a proto si snad tuto nadsázku mohu dovolit. Zítra si ukážeme, jak připravují pravou americkou pizzu praví američtí hip-hopeři.