Zub moudrosti V návalu radosti, že už je tu po roce opět léto a nádherné teploty okolo třicítky, což přeci každého baví, protože jakmile teplota klesne na pouhých dvacet nad nulou, tak si hlasatelka zpravodajství okamžitě začne trhat vlasy a ekologové hrozí příchodem nové doby ledové, tak tedy v návalu této radosti se mi rozbolela dolní osmička. Osmička je zub moudrosti a tak je příznačné, že je mi tato moudrost v době zkouškového celkem na obtíž a že tato moudrost celkem bolí.

Mám jenom tři osmičky a dvě horní mi nedělají potíž. V případě osmičky dolní je však realita zcela jiná. Vyhledal jsem si tedy na síti nějaké to moudro o zubu moudrosti, ale když jsem se dozvěděl, jak takové trhání osmiček probíhá, možná si raději koupím balení Ibalginu, protože předmětem skoro až operativního zákroku (já tu osmičku mám opravdu tak malou, že by mi snad museli rozříznout polovinu čelisti) opravdu být nechci. Možná je však viníkem mé zubo-bolesti dnešní odpolední jízda tramvají číslo jedna z centra domů. Tato jednička je totiž permanentně narvaná k prasknutí a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Venku pak bylo příjemných 33 stupňu nad nulou a tak celou šalinou prostupoval velmi příjemný odér propocených těl. Pokud připomenu i jistého bezdomovce, který to minulé vášnivé noci pravděpodobně pustil rovnou do kalhot, je zřejmé, že nadšené byly z cesty pouze všudepřítomné muchy a to i přesto, že letošní dlouhá zima dobrou polovinu muší populace u nás zahubila.

Možná za to všechno však může také fakt, že jsem si minulý týden smáznul z pevného disku důležité materiály ke zpracování jistého dokumentu, který jsem měl minulý týden odevzdat a který jsem ještě stále nezačal psát. Možná za to všechno může všudepřítomný stres ze všeho kyselého kolem nás. Možná za to může také ÓDSeka, protože strejda Paroubek to říkával a když to říká předseda vlády, tak to přece musí být pravda. Možná za to ale také může ionizovaný vzduch blížící se bouřky, kterou tak vděčně s fotoaparátem očekávám každou hodinou. Možná za to může stav dlouhodobého nevyspání a touhy po čerstvém lesním vzdoušku. Možná za to může kosmické záření, možná za to může NOVA a koneckonců, možná za to můžou ufouni.

Dobrou noc...