Majáles Včera se v Mariánském údolí na brněnském předměstí konal tradiční Majáles. Poctil jsem ho tedy i já svou návštěvou a to zpočátku s myšlenkou, že si nafotím všechny účinkující. Skutečnost nakonec byla zcela jiná, takže alespoň takový malý výběrový fotoreport z této výborné akce. Účinkujícím nepřálo pouze krásné počasí, ale také zvláště v případě Gaia Mesiah a Skyline rozvášněné publikum.

Na místo jsem se dostal až před třetí hodinou odpolední (začátek 13:30) a zde musím vzdát hold MHD, která zavedla velmi pružnou a funkční kyvadlovou dopravu. Na místě už bylo několik tisíc lidí a do večera se údolí zaplnilo přinejmenším 10 000 návštěvníky. Směrem k Brnu stála menší stage a do lesů pak druhá obří stage, kde by plocha pro posluchače pojmula bez problémů i 50 000 návštěvníků. Nějak jsme tak s Aajou, kterou jsem potkal u vchodu, pendlovali sem a tam a nakonec se usadili u menší stage, kde odpoledne hráli Ready Kirken, kterým je věnováno nejvíce fotografií, protože po hodině se už jednoduše fotit nedalo, protože atmosféra houstla. Kirkeni odehráli a my se pomalu drali do předních míst, protože měla následovat Gaia Mesiah. No podařilo se. Abych při své výšce stál u předního zábradlí, to se mi ještě nestalo, ale v případě "Gáji" a později "Skajlajnů" to bylo velmi prozíravé rozhodnutí.


Polemic
Nejdříve jsem zaznamenal na malém stage PSH a na velkém slovenskou skupinu Polemic (na fotografii).

Tleskač
Po Polemicích hráli na velkém stage Mňága a Žďorp a my se přesunuli k malému, kde se snažili davy rozproudit pánové ze skupiny Tleskač. Plzeňská skupina Tleskač je představitelem klasického českého SKA, kterého já nejsem zrovna sympatizant, tak jsem se opatrně rozhlížel, zda-li neuvidím nějaké známé.

Ready Kirken
A po Tleskačích přišli na malém stage na řadu Ready Kirken, na které jsem se také těšil, protože tyto kytarové "brnkačky" mám prostě rád.

Ready Kirken
Ready Kirken

Ready Kirken
A nejvíce publikum rozvášnili při rádiovém hitu 1+1.


S Gaia Mesiah se velmi proměnilo publikum, které věstilo, že ta následující hodinka asi bude sportovně velmi vášnivá :-). A tak se i stalo. Výsledkem té výborné hodinky byl všudepřítomný prach, pošlapané nohy, pohmožděniny, vřískající slabší jedinci, kteří byli nemilosrdně ušlapáni a propocená trička. Po chvíli oddechu na nás skočili pánové a dáma ze Skyline a vše se rozjelo ještě s mohutnějším drajvem. No pokud srovnám publikum v Praze na 1. máje a zde, musel bych srovnávat decetní Škoda Fábii s Ferrari. Na Skyline za námi přišla i Medvi, takže se naše řady ještě rozšířily. Jak Gaia tak Skyline byli výborní a vše bylo umocněné i výborným publikem, kdy byly ruce nahoře i v těch nejzašších řadách. Nicméně i přes přídavky "Skajlajni" plac nakonec opustili a i my jsme se přesunuli ke druhému velkému stage, kde dohrávali J.A.R.


Gaia Mesiah
Gaia Mesiah to rozpoutali asi nejvíce. V publiku nevznikl kotel. Celé publikum vřelo jedním velkým kotlem.

Gaia Mesiah
Gaia Mesiah.

Gaia Mesiah
Aaja s Medvi si před vystoupením Skyline našli svůj vlastní fanklub.

Aaja nás nakonec před jedenáctou hodinou večerní opustila, my jsme v davu objevili Marsí a u malého stage pokračovali ve "sledování" tentokrát Sunshine. Po jedenácté však opět na tom druhém stage rozjížděli svou hodinku Tata Bojs, tak jsme utíkali tam. Nevýhodou tohoto stage byla jeho velikost a tak jsme si pár písniček poslechli jen z velké vzdálenosti a šli domů. Trošku mě mrzí, že "Tatabojsové" hráli až tak pozdě, protože jsem se na ně těšil skoro ze všech nejvíce. No ale to už jsme nasedali do autobusu a jeli expres Majáles linkou na hlavní nádraží, kde jsme se rozloučili.