Tak tu máme opět den bez aut. Tedy alespoň na papíře. Stát i samospráva by tento den, který se na západ od našich hranic slaví přecejen poněkud viditelněji než u nás, měli podporovat všemi deseti. Jaká je však realita? V mnoha městech tak dnes byla městská hromadná doprava zdarma. A to dokonce i v Brně, které na tuto hru loňský rok nepřistoupilo. Nehodlám však tímto článkem velebit městské zastupitelstvo. Jedná se totiž o jedno veliké pokrytectví a nic jiného než Potěmkinovu vesnici.

O tom, že budou jezdit trolejbusy, šaliny i autobusy v brněnských zónách 100 a 101 (centrum a "Velké" Brno) zdarma totiž zastupitelstvo rozhodlo včera! Je tedy celkem logické, že se o této zprávě dozvědělo jen málo lidí a to povětšinou v momentě, kdy si ve své tramvaji či autobusu ráno četli brněnskou přílohu Lidovek či Mladé Fronty. Já se o tom dozvěděl zcela náhodou, když mi tuto zajímavou zprávu volala máti s tím, že projíždí zdarma město křížem krážem. Český člověk je však občas hňup až to pěkné není a tak se nad touto akcí rozčilovali zejména někteří majitelé šalinkaret, kterým je den bez aut a s ním spojená MHD zdarma na jednu věc - na nic.

Když jsem tedy v odpoledních hodinách vyrazil na nákup nových barviček do tiskárny (tato záležitost mě přišla na nekřesťanských 2000 korun), cvakací strojek cvakal div se nepřetrhl a tak jsem začal páchat dobré skutky, když jsem dvěma babkám ušetřil 12 korun. Takový byl tedy dnešní pátek. Zdarma jezdilo v Brně jen velmi málo lidí, DPMB a.s. prý přjde skoro o milion (naprostá lež), bude jej vymáhat po magistrátu a já přišel o všechny peníze jen díky tomu, že nějaký hňup-manažer z firmy Epson zdražil barvy do mé tiskárny.