Šalina V osmi českých městech dnes fungují tramvajové linky. Patří sem Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Liberec, Plzeň a nakonec Mostecká "rychlodráha". Když jsem tento týden hodinu cestoval přeplněnou tramvajovou linkou číslo "1" na naši přehradu, kde se tou dobou odehrával ohňostroj v rámci festivalu Ignis Brunensis, pomyslel jsem si, že tak dlouhou linku, tedy cca dvacetikilometrovou kolej, snad nikde jinde nemají. Chyba lávky, chytrý čtenář namítne a má svatou pravdu. Podíval jsem se tedy alespoň na internet, jak dlouhé tramvajové sítě se nacházejí v našich krajských i nekrajských městech, abych měl jakž takž představu, jak to s těmi šalinami vlastně je.

Po dlouhých 24 letech jsem se také konečně dozvěděl, jak to tedy je s těmi našimi brněnskými šalinami. Brno bylo kdysi dávno německé město a když se zde začala stavět regulérní tramvajová síť, dostala poetický název "die Straße Line" - tedy "S-Line". Přidáme-li nějaký ten zdejší dialekt, jakýsi takýsi Hantec, kterým se dnes každý obyvatel Brna chlubí, ale zpravidla zná pouhá dvě nebo tři slovíčka, máme tu poetickou "šalinu", nebo-li s hanáckým dozvukem "šáálinu". Slovíčko "šalina" pak putovalo světem a usadilo se mimojiné také na Ostravsku - nebo se alespoň pár nevzdělanců dušuje, že prý je to pojem právě z tohoto razoviteho kraje, leč to je pouze blud. Je mi líto.

Šalina
Historická šalina v Plzni...

Ale tedy zpět k těm našim (diplomaticky řečeno) tramvajím. Asi nikoho nepřekvapí, že nejdelší tramvajová síť se nachází v Praga Caput Regni, tedy v našem hlavním městě. Je zde položeno na 133 kilometrů funkčních kolejí a to prosím není započítáno metro. Na druhé příčce se drží se svými 69 kilometry moje rodné Brno a bronz protentokrát získala Ostrava se svými 66 kilometry (zaokrouhleno nahoru). Velkým hráčem je také Olomouc a Liberec, kde najdeme postupně 37 a 32 kilometrů kolejí a o poslední místo se přetahuje Plzeň společně s Mostecko-Litvínovskou tratí o délce 24 kilometrů.

Když to nějak tak sečteme a podtrhneme, máme tu suma sumárum nějakých 385 kilometrů využívaných tramvajových kolejí, což je dozajisté moc fajn číslo, ze kterého můžeme vyvozovat další a další závěry, ale to je zase na jiný článek.

A nakonec pěkný papírový model historické šaliny :-)))