Dnes představím službu určenou zejména pro ty, jenž se chtějí pobavit a případně pak pro ty, jejichž slabé ego nutně jako vodu živou potřebuje pořádné sebevědomé nakopnutí: MyHeritage face recognition, aneb s jakou celebritou jsem si nejvíce podobný?

Stačí k tomu jen pár kroků. Tedy nejdříve si prosím stoupněte před zrcadlo či jinou plochu s vysokou odrazivostí, utvořte četným množstvím svalů ve tváři grimasu, jenž se co nejvíce dotýká Vašeho každodenního ega a pak již stačí pouze stisknout spoušť. Fotografii nějak rozumně zmenšete (já omezil šířku na 600px) a pak již hurá na webovou adresu myheritage.com.

Zde nahrejte fotografii na server a speciální program si s ní již poradí. Fotografii analyzuje podobným způsobem jako porovnávání otisků prstů a nabídne Vám výsledek, v němž přehledně zjistíte, z kolika procent jste si podobní s kdejakou potulnou hvězdou. Já použil dvě fotografie. Fotografii vážnou, téměř jako z občanky a pak grimasu. Na následujících klikajících fotografiích vidíte, kam mě dravé internetové vody zanesly.

Jakub Čížek
Čili zde jsem se zatvářil poněkud oficálně. Systém mi pak nabídl mnoho tváří, z nichž tady tato pana Nicka Cartera se mi prý blíží z 66 procent - tedy nejvíce. No pravda musel jsem navštívit Google, abych zjistil, kdo onen Nick je. Backstreet Boys? Och probůh, ty jsem nikdy neposlouchal.

Dost ovšem oficialit, což takhle vykouzlit nějakou grimasu? Poradí si s tím onen rozpoznávací software?

Jakub Čížek
Podívejte, stačí vykouzlit nějaký ten celkem běžný úsměv a hned tu máme hvězdu par excellence. Cuba Gooding Jr. Čili pane Kubo! Pane jmenovče, těší mne a jsem do morku kostí potěšen a poctěn.

Jen pro zajímavost dodávám, že na onu grimasu výše zmíněnou mi systém nabídl téměř samé ženy. Na druhém místě to byla Natalie Wood, americká herečka třikrát nominovaná na Oskara, dále pak  blondýna Rachel Stevens, která je nesporně hezčí než já a dále již jen jmenovitě: Hilary Duff (54%), Melissa Joan Hart (51%), Elsa Benitez (50%) a další. No pravda neznám tyto dívky, slečny a ženy, ale již alespoň vím, jak se má tvářit pravá dáma, která ví, co chce od života.

Čili neváhejte a místo každodenních zbytečnosti se vrhněte do průzkumu této zajímavé služby. A nakonec snad jen doplním, že je nutná stručná a rychlá registrace.
Dobrou noc.