Gaia Mesiah Gaia Mesiah pro mě byl dlouhou dobu jen pojem. Znal jsem jejich klip Maňana a to bylo prakticky všechno. Měl jsem taky představu, že to je nějaká divoká heavymetalová partička, která mě nenadchne. I z tohoto důvodu jsem nemohl odmítnout nabídku, podívat se na Gaiu zblízka a udělat si konečně nějaký smyslupný názor. S odstupem několika hodin musím konstatovat, že mě "gájové" naprosto nadchli a už teď se těším, že se na ně někdy zase půjdu podívat. Brněnská Fléda totiž pod jejich taktovkou praskala ve švech a energie sršela všemi směry.

Na koncert jsem šel s kamarádkou Aajou, která sice měla řeči o chřipce, ale dvě vychlazená pivečka si dala na počkání. Ačkoliv jsme dorazili půl hodiny před začátkem, lístky již byly vyprodané a před vstupem se začal tvořit lidský had. Uvnitř to nebylo o nic lepší a tak jsme si na půl hodinky ještě sedli k pěnivému moku a výměně novinek, co že se to za poslední měsíce stalo nového. To už se ale začali rozjíždět pánové z Gate Crasher a tak jsme vyrazili do sálu.

Gate Crasher Kluci z Gate Crasher pro mě nebyli novinkou, protože jsem se s nimi pracovně setkal již před mnoha lety v době, kdy to byla malá studentská skupina z jedné brněnské střední školy. Poslouchal jsem také několik jejich empétrojek a měl jsem pocit, že jsou stále velmi okrajovou skupinou, která mě dojímá z čiré nostalgie - omyl. Omlouvám se pánové, jste dobří a byli jste více než důstojným předskokanem. Crasheři zahráli šlágry ze svého nového CD (Chocolate Rabbit), které na místě i pokřtili. Je to sice malá klubová skupina revivalového stylu, ale publikum rozproudili stejným způsobem, jako o pár desítek minut později Gaia Mesiah. Věřím, že jim jednou výjde opravdová "profi" deska se vším všudy.

Gaia Mesiah A pak přišla Gaia! Nechtějte po mě playlist písniček, protože jsem je až do včerejší noci skoro neznal, ale byla to opravdu bomba. Já si v průběhu koncertu hledal nějaké místečko na focení, takže jsem si jen tak pobrukával do rytmu, později jsem ale využil "fotopasu" a vylezl na radiátor u vstupu do zákulisí, kde byl opravdu nádherný výhled - mít tak ještě pořádný fotoaparát s pořádným teleobjektivem, to by se to fotilo. Výhled byl teda krásný, horší to bylo s tím radiátorem, protože topil na plné pecky, což už tak příjemné nebylo, ale člověk musí položit za "rádoby dobré" výsledky nějakou tu obět ;-).

Když "gájové" dohráli poslední třetí přídavek, bylo už jedenáct hodin, což jsem ani ve svém nadšení nepostřehl. Dvě hodiny trvající výborný koncert byl opravdu balzám na duši, který z těla vyhnal veškeré dřívější chmury a Aaje prý i zbytky víkendové chřipky :-D. Ještě poslední fotka od baru a hurá domů. Byl to moc příjemný večer...

Fotky a report na serveru xichty.cz