Za pár hodin si několik málo lidí odnese toho žlutého panáčka, co se mu už několik desetiletí říká Oscar. Tentokráte je to však jiné. Svého panáčka si může odnést i jeden bodrý Ir, který je na Moravě a v Čechách jako doma, a jedna milá dáma, která se jmenuje Markéta a jen díky naprostému amatérismu českých "odborníků" nemá na poličce v obýváku ani jednoho žánrového Anděla. Oživeno: Je to doma a fotka (ČTK/AP) snad mluví za vše. Velká gratulace a óda na vkus. A sakryš sluší jim to :-D...

A protože tuto dvojku mám prostě rád a už teď se těším, až zase zavítají do některého z klubů, nemohu sem prostě nedát Falling Slowly.A za co že by měli oba dostat Oskara? No přeci za irský film Once, konkrétně pak za hudbu, kterou k němu složili, a kterou jste v náznacích mohli zaslechnout také v Hřebejkově Krásce v nesnázích.

A pokud máte Glena a Markétu rádi, vězte, že jejich debutový film Once se již pomalu po podzimní české premiéře dostává i do tuzemské distribuce. Pokud máte tedy v peněžence zbytečné čtyři stovky, neváhejte a hurá třeba sem.

I don't know you
But I want you
All the more for that
Words fall through me
And always fool me
And I can't react
And games that never amount
To more than they're meant
Will play themselves out