Bomba Udělat ze srandy pro známého tzv. "google bombu" je velmi snadné. Stačí na pár stránek vložit odpovídající formu odkazu, případně ho skrýt, aby nerušil kolemjdoucí a za několik týdnů (podle počtu odkazů) tu máme bombu jako dělo. Co je to google bomba? Není to nic jiného než manipulace s výrazy na vyhledávači google. Uvedu malý příklad: jste sběratelem známek a chcete, aby při zadání výrazu "sběratel známek" byla Vaše webová prezentace nalezena jako první. Další sortou bomb jsou "textové karikatury" například na přední politiky a podobně. Zadáme-li pak třeba do vyhledávače "senilní ješita", vyleze nám z toho odkaz na oficiální stránky Václava Klause a podobně.

Já jsem ze srandy před pár týdny vytvořil malou bombičku pro Knutíka, jenž je znám svými abnormálními sympatiemi vzhledem k pivní značce Stella Artois. Nedalo mi to a různě po svých stránkách i jinde jsem vkládal odkaz na jeho blog s textem "Knutík je milovník Stelly". Zkuste si to sami! Používáte-li Firefox a snad i Operu, stačí do adresního řádku napsat "milovník stelly" a budete přesměrováni na "Knutíkuv blog".

Milovník Stelly

Tak to vidíte, pohrávat si s vyhledávací logikou Google.com systému je celkem snadné. Mnohem těžší je to s menšími vyhledávači, které jsou zdánlivě inteligentnější a obdobné psí kusy se zde nerealizují tak snadno.