Bločku jsou právě tři roky. Píšu bločku, web samotný totiž existuje již mnoho let a v různých obměnách vlastně někdy od roku 1997. Teprve na jaře 2006 mě ale napadlo začít psát periodicky, umožnit čtenářům diskutovat, později vyhledávat, pak přibyly kapitoly, jádro se stále vylepšovalo a na konci jsou Abyho blogovinky, PHP Framework Bobik a víceuživatelský redakční systém CMS/blog Bobik :-)). Dost ale technických keců a samochvály, která nikoho nezajímá a ke všemu nepěkně zapáchá. Jde tu totiž o něco zcela jiného - pomocí služby Archive.org jsem se vypravil na cestu do minulosti a navštívil své staré osobní weby, které zanikly již před více než devíti lety a které jsou základem tohoto blogu.


1999 - nikdy jsem nebyl dizajnér :)
doména: volny.czDesign z let 1999/2000 byl sprostě ukradený z portálu obce.cz. Byly to osobní stránky střihnuté ještě osobnějším bazarem. Hry jsem poctivě koupil, pro osobní použití vypálil a rychle dal opět do okruhu a ještě s nějakou tou vydělanou korunou. Tímto se dodatečně omlouvám, ale člověk byl mladej a neoriginální :))...

2000/2001 - stařičké ASP a dynamický web
doména: cizci.czTak toto byl takový portál s real-time chatem někdy kolem roku 2001. Z dnešního úhlu pohledu poměrně úsměvný, já se ale tehdy alespoň naučil ASP (prakticky nic si z něj ale už nepamatuju). Obrázky včetně pozadí se bohužel nedochovaly, vypadá to tedy otřesně...

A jen na okraj, chat jsem později začal prodávat a skutečně si ho asi deset zájemců koupilo (dnes díky mnoha OSS projektům nevídané). Tímto se omlouvám FÚ, neodvedl jsem daň z příjmu.

2003 - můj první trošičku lepší design
doména: chatspace.czMoje první skutečná e-vizitka z roku 2003. Tedy nepočítám-li tu, kterou jsem si vytvořil kdysi na střední ještě v otřesném FrontPage 97.

Jinak touto dobou jsem už dělal v PHP a to i proto, že jsem v letech 2003 - 2006 používal pouze Linux.

2004 - můj první CSS design

doména: tucnacek.czTady jsem se konečně pomalu začal zbavovat starého a zapáchajícího HTML 4.x a pomaloučku potichoučku přecházel na XHTML a CSS. Jinak tučňáčkový RGB stripe je můj druhý jediný design ;-). Osobní stránka s touto podobou už neexistuje, design ale přebývá v podobě úvodní stránky www.Tucnacek.cz.

2006 - éra blogová a šablonováZačal jsem blogovat, stal se ze mě blogger a všechny mé projekty, včetně tehdy nadějného Brněnského draka, skončily v nemilosrdném smetišti internetovém.

Redakční systém Bobik má svůj vlastní originální šablonovací systém BOX (Bobik XML), od roku 2006 tedy už používám jen ověřené a licencované šablony z nejrůznějších databank bezplatných designů.

2007 - jen oranžová to může býtŠablony jsem díky snadné konverzi do BOXu měnil prakticky každý rok.

2008 - éra unavená


Takto má vypadat bloček na vašem monitoru (1680x1050 pixelů)

Z home officu jsem přešel do skloželezobetonové budovy brněnského Spielberk Office Centre a na blogovinky už nebylo moc času ani chuti. K poslední změně tedy došlo na začátku roku 2008, blog přestal být 1024 friendly a nyní vyžaduje širokoúhlý monitor.

Tím veškeré změny nejen v designu ale i ve schopnostech redakčního systému asi na delší čas končí. V lepším případě se jednou naučím ovládat svůj čas a najdu si pár hodinek na psaní a programování, v horším případě Bobika dopíšu a pod licenci  GPL uvolním v důchodu. Ostatně kdo by dnes o něj stál že :-).