Hrachovka Ačkoliv jsem na přelomu března a dubna těžce rozmýšlel, zda-li na Hrachovku nebo na Benátskou noc a nakonec jsem se rozhodl právě pro tu "Benátskou", přecejen mě ruka osudu vychýlila opět na východ a tak svou návštěvou poctím Valašské Meziříčí. Hrachovka 2006 zvítězila v tomto osobním myšlenkovém klání hned ze dvou důvodů.

Časová, prostorová a ekonomická flexibilita. Jednoduše řečeno, z Prostějova kde mám polovinu příbuzenstva, je to "kousek", je to levnější a i z časově se mi to hodí lépe než vzdálená (i když malebnější) Malá Skála. Druhým důvodem je také obsazení. Benátská noc sice představí legendární Scorpions, jinak je však program obou letních festivalů spíše podobný. Mě osobně pak zajímají následující interpreti:

  • Skye Edwards (Morcheeba) - její nové CD "Mind How You Go" se mi moc dobře poslouchalo a tak si to chci připomenout.
  • Glen Hansard (The Frames) - tak tady tento písničkář z Irska a frontman skupiny The Frames (místy nenáročný a místy náročný irský rock) se v mých statistikách na last.fm usadil díky kotouči Burn the Maps.
  • IMT Smile - nenáročná slovenská kytarovka zaujme především svými staršími love songy, takže jejich vystoupení jsou plná vřískajících děveček i žen zralého věku. Občas z nich čerpá také kapela Anety Langerové (jejich písničky si v jednom momentě notuje na DVD "Na cestě" například MArek Zelený a některé náměty se projevují v koncertních vystoupeních).
  • Jiří Schmitzer - hraje pokaždé a všude a tak si jej chci alespoň na chvíli poslechnout.
  • November 2nd - nenáročné kytarovky s vlivem jazzu v podání slečny Langošové se mi také líbí.
  • Roe-deer - mám je raději než čistou Khoibu. Jejich Lollipop se mi také párkrát protočil v CD-ROMce.
  • Skyline - na Skyline mám zase velmi příjemné ale vyčerpávající vzpomínky z Brněnského Majálesu 2006. Doma je sice moc neposlouchám, ale jel bych na ně už jen kvůli výborné atmosféře.
  • Southpaw - i když nejsem moc velký fanoušek jejich posledního počinu, jejich starší kousky zbožňuji. A naživo jsem je ještě neslyšel, takže není co řešit.

A kdo mi chybí?
Budou mi chybět Tata Bojs, které jsem v Brně nějak nestihl. Dále mi budou chybět mojí oblíbení Ready Kirken. A možná takové ty klasické jistoty jako Chinaski a spol. A samozřejmě Anetka Langerová, tedy zejména její "chlapci", kteří určitě vymyslí nějaké nové zajímavé kreace, jak tomu bylo letos doposud pokaždé.

A to je v kostce asi tak vše. Zbývající interprety víceméně neznám nebo ani nevyhledávám, takže jsem zvědavý. Chybí mi tu sice pár třešniček z "Benátské", ale na druhou stranu ušetřím dobrých několik stovek a zbyde tak dostatek zlaťáků na cukrovou vatu.