Ignis Brunensis Sledoval jsem zrovna litý boj Paroubka s Topolánkem na Primě, když se mi ozval známý, zda-li nechci zajít na přehradu na jeden z ohňostrojů šou Ignis Brunensis. No původně jsem to neměl v plánu, protože přehrada je vzdálená zdlouhavých 50 minut, ale nakonec jsem tedy vyrazil, protože Ignis Brunensis je přecejen větší zážitek než sledování vepřového xichtu pana premiéra.

Mám to ale výhodu, že bydlím v Medlánkách. Nasednu na jedné konečné na "jedničku" a skoro na druhé konečné, v městské části Bystrc, vystoupím rovnou do několikakilometrového živého hada lidských hlav směřujícího k hrázi zdejší brněnské přehrady. Jako obvykle si soutěžní odpal nenechalo ujít přinejmenším 100.000 návštěvníků a dnes jich přišlo snad ještě více, protože poprvé od začátku celé soutěže před skoro 14 dny nepršelo a kolemjdoucí konečně přivítal blištící se Měsíc na klidné vodní hladině jezera. Možná jich tolik přišlo také z toho důvodu, protože dnešní noc se předvedl poslední pátý soutěžící - Macedo´s Pirotecnia z Portugalska. Celý festival pak uzavře tradiční nesoutěžní ohňostrojné grandfinále nad hradem Špilberk uprostřed města v plné produkci Flash Barrandov SFX, tradičního vítěze Ignis Brunensis.
Ignis Brunensis
Po krásném zážitku se málokdo mračí :-).

Přátele, se kterými jsem se na přehradě měl sejít, jsem nenašel, zato jsem našel jinou známou skupinku, se kterou jsem si nakonec vychutnal třicetiminutovou show z naší tradiční bašty na hrázi. Vzal jsem si sebou foťák a sativ, ale vzhledem k tomu, že všechna dobrá místa již byla neprodyšně uzavřena, jsem musel dát přednost focení z ruky, což není žádná sláva - ba naopak spíše celkem zklamání. Ohňostroje se totiž fotí na dlouhý, několikavteřinový, čas na stativu, což samozřejmě v případě ručního focení je pouze vroucné přání. V pátek, kdy se odehraje ono slíbené grandfinále, musím být v hledání dobrého místa úspěšnější.

Ignis Brunensis
Ohnivé srdce při odpalování silvestrovských dělobuchů asi jen tak nevytvoříte.

Ignis Brunensis
Občas šlo pořídit pěkný snímek i na krátký čas z ruky. Mít tak ovšem po ruce stativ, snímky by hned byly bez šumu a světla by byla krásně protáhlá.

Ignis Brunensis
Po několika minutách se již po klidné hladině valila oblaka spáleného střelného prachu.

P.S.: V pátek budou pěknější fotky :-)