Fotografie blbouna nejapnéhoU nás na Živě má každý autor možnost vložit na svou profilovou stránku krátké resumé, kdo že to vlastně je a co má za sebou a samozřejmě i fotku. Pro interní redakci je to ale samozřejmě naprostá povinnost a já s ní bojoval po celý rok, jsem totiž zářný příklad nefotogeničnosti, o čemž se pátek co pátek přesvědčuji při natáčení krátkého souhrnu zpráv ze světa IT.

Dlouhé týdny a měsíce jsem tedy přemýšlel, jak se mám zatvářit, jak má vypadat ona skvostná kompozice, tedy prostě jaký xicht na tváři vymodelovat, abych vypadal věrohodně, elegantně, nadprůměrně inteligentně, autoritativně – prostě božsky.

Byl to problém, včera jsem však dostal „ze shora“ ultimátům, šel jsem tedy do sklepa pro stativ a dobrou hodinu šteloval objektiv na správné hodnoty. Oblékl jsem se do saka, které jsem na sobě měl naposledy kdysi při imatrikulaci na podzim roku 02, a stoupl si před svou malou knihovničku, aby knihy v pozadí dokreslily to neskutečné moudro, které mi jak Poseidonovy blesky čiší z ostrého orlího pohledu!

Blboun nejapný ze všech úhlů

Celá operace mi sebrala dobrou hodinku a ve výsledku se tvářím neskutečně civilizovaně, což nemám příliš ve zvyku, na zevnějšek totiž dbám pouze 31. den v měsíci. Udělejte mi tedy prosím alespoň na počátku nového roku radost a mé nadlidské úsilí mi pochvalte v diskusi pod článkem.

A propo, pokud máte doma digitální, internetovou, kabelovou nebo satelitní televizi, můžete se od 11. ledna těšit na novou filmovou stanici TV Barrandov. Podle ukázek, které na onom „kanále“ už jedou, to vypadá programově celkem zajímavě, o několik řádů lépe než Nova Cinema.