Nebudu se zde rozepisovat, co to je last.fm, to si musíte zjistit někde jinde, pokud to tedy již nevíte. V každém případě poslední dobou zjišťuji, ze začínám svým nickem zahnojovat i tento server.

Radůza - V hoře U muziky kterou rád poslouchám jsem totiž až příliš často mezi TOP20 fanoušky, kteří jsou zobrazeni vždy v pravé části stránky vybrané skupiny, cédéčka či písničky. No v mém případě se to týká zejména menších skupin, nebo prostě skupin, které posluchači na last.fm asi nemají příliš v lásce, protože zas tak náruživý posluchač nejsem. I když ono je to hodně relativní, co to vlastně náruživý posluchač je. Nejsem tedy náruživý posluchač z hlediska těch nejnáruživějších posluchačů, kteří jsou schopni protáčet cédéčka i deset hodin denně :-). Dost ale náruživosti, pojďme se společně podívat, kde všude se usadil nenáružívý abysser.

November 2nd - Troublemakers V mé TOP10 poslouchaných autorů se sice drží už delší dobu na prvním místě kytarový instrumentalista Mike Oldfield, nicméně to je tak profláklá persona, že ani nepomýšlím na přední pozici mezi fanoušky. To dále je to již lepší. V případě Anety Langerové jsem 4. nejvěrnější fanoušek, ačkoliv tedy omylem, jelikož jsem jednou při jejím poslechu usnul a cédéčko se přehrávačem protáčelo celou noc. No ovšem v případě dalších umístění již garantuji naprostou spolehlivost výsledků :-). Tím je například taktéž 4. místo u skupiny November 2nd s frontmankou Sašou Langošovou. V případě Petra Bendeho stále držím 3. bronzovou pozici, ale to je velmi dočasné, protože velmi brzy mě doženou noví a noví fanoušci tohoto perspektivního muzikanta, kterého sice mnozí odmítají pro jeho "superstárovský" původ a občasné vystupování v "nováckých šou", ale už tomu tak prostě je a pranic s tím nenaděláme. Faktem zůstává, že hraje to, co hraje a to co hraje, je pro mě důležitější než to, na jaké televizi tráví Petr Bende své volné večery :-).

Ready Kirken - Krasohled Ovšem po malém odbočení pokračujeme. Držím se ještě na 15. místě v případě "Hrůza-strašné" skupiny Ready Kirken, jejichž pohodové hity si vždy rád poslechnu. Tím ale nekončíme. Další zastávkou je 11. místo u Radůzy, jejiž CD V hoře se mi prostě líbí, protože Radůza má hlas jako zvon a když s tím svým zvonem zvolá ve stejnojmenné písni Nigardsbreen "Hehéééééé", tak začíná z baráku opadávat omítka. No a nakonec ještě 16. místo u slovenské skupiny Imt Smile, která sice v Česku nemá takovou oblibu jako například No Name nebo třeba Peha, ale i tak si zaslouží Vaši pozornost.

No a to je asi tak vše. Musel jsem to narychlo zaznamenat, jelikož tady ty žebříčky se mění z týdne na týden a tak tedy Abysser možná velmi brzy vymizí i z těch současných.