benátská noc Ačkoliv jsem zde včera jásal nad programem Hrachovky, po necelých 24 hodinách je vše naopak. Na Hrachovce mě nikdo neuvidí, naopak poctím svou návštěvou odmítanou Benátskou noc na Malé Skále. Tentokrát je to již definitivní a nevratné, protože jsem své "rozhodnutí" potvrdil zakoupením lístku. Takže snad bude krásné tropické vedro, lidé budou kolabovat a před stage tak bude dostatek místa.

Dnešní ráno vůbec začalo celkem hekticky. Nejprve jsem provedl menší formální kroky v mém osobním hospodářství a pak mě Knut "přesvědčil", že se mám na Hrachovku vykašlat (přitom to byl on a další, kteří mě před třemi měsíci na tento méně známý festival lákali). Touto změnou v hospodářství mám na mysli přechod ze studentského účtu u České Spořitelny na studentský účet ČSOB, který je pro mě mnohem výhodnější - přinejmenším už jen tím, že je zcela zdarma až do 28 let (a to i přes to, že tou dobou již žádný student nebudu). Dali mi také bez řečí embosovanou kartu, což se mi nestalo ani u eBanky ani u ČS.

benátská noc

No a to je tak všechno. Po vzoru předchozího článku však musím tedy opět podtrhnout ty atrakce "Benátské", na které se tedy budu muset těšit.

  • Aneta Langerová - tak mi nakonec ani tentokrát neunikne, i když jsem očekával delší pomlku. No alespoň si tedy poslechnu nového kytaristu.
  • Scorpions - uááááááá!!! Bez komentáře!.
  • Gaia Mesiah - tak toto bude v tom letním parnu děs běs a plno propocených triček, takže to si ještě rozmyslím.
  • Chinaski - pohoda klídek tabáček, máš růžovej dychtivej čumáček.
  • Ready Kirken - můj první průsečík s Hrachovkou.

Sakra a to je všechno? Kde jsou Skyline? Kde jsou Southpaw, jejichž koncert mi v Brně utekl před nosem? No jsou na Hrachovce stejně jako Lenka Dusilová a další. Holt se člověk bude muset spokojit s Jarmilou Šulákovou a Ringo Čechem. Nicméně prostředí je zde mnohem krásnější a příjemnější než v Hrachovci a to musí uznat i naprostý estetický impotent.

I ze samotné skladby programu je jasné, že organizátoři chtějí uspokojit všechny a tak zde bude vedle Dalibora Jandy a Vaška Neckáře také mnoho kolotočů a stánků s cukrovou vatou. Pokud se tedy se mnou neutrhne "řetízkáč" a nespolknu špejli z "cukrvaty", zajisté se dočkáme osobního subjektivního a naprosto závislého reportu.