Jaro v Medlánkách Dneska se u nás objevil opravdu první jarní den s krásnou dubnovou oblohou, jarními teplotami okolo 18 stupňů a tajícím sněhem na blízkém jezírku. Večery jsou díky letnímu času poměrně delší a i Sluníčko se nám postupně mění a stává se čím dál tím více fotogeničtější. Nezbývá nám tedy nic jiného než jej fotit a s napětím očekávat skutečné jaro. V dnešním článku dám tedy přednost několika málo momentkám z okolí našeho domu před nudnými řádky ukecaného abyssera.

Medlánky
Medlánecké jezírko je hlubší kaluž, která byla uměle vytvořena na stejnojmenném podzemním potoku. Malebné rákosy však brzy zmízí a budou nahrazeny retenční nádrží. Remízek s jezírkem, rarita uprostřed jednoho brněnského sídliště, tak nadobro po mnoha staletích zmizí. Panorama je klikací!

Nebe
Podvečerní výhled z našeho balkonu ve čtvrtém patře směrem na sever. Občas se mi podaří zachytit opravdu překrásné obláčky.

Nebe
Opět pohled z balkonu, tentokrát ovšem rovnou na západ. Tam kdesi v mracích se snaží schovat po prvním vyčerpávajícím jarním dni Sluníčko. Už teď se těším na dubnové přeháňky. To bude teprve foceníčko.

Ryba
Ne pro každého je ovšem příchod jara znamením života. Rybičky Medláneckého jezírka mají v souvislosti s výstavbou nádrže krutý osud. Naštěstí většina z nich krutou zimu nepřečkala a zahynula ve svém přirozeném prostředí.

Medlánky
Na všudepřítomné vodní hladině se odráží vše, čeho se dotkly první jarní paprsky. Za pár týdnů se barva jezírka zbarví do zelena a začne se hemžit bakteriálním životem a pulci.