publicons.de Hledal jsem tak cosi na v jedné diskuzi, když jsem si všiml, že jedna osoba má v podpisu pěkný obrázek složený z "emotistripes", což je takový novotvar, který jsem vytvořil před několika minutami. Emoticons je totiž pro tento případ nevyhovující výraz. Jedná se totiž mezi webovými administrátory o oblíbené minimalistické reklamní štítky - stripes, kterými se majitel webové stránky chlubí, že používá ten či onen prohlížeč, že jeho stránka používá standardizovaný HTML kód a podobně. Jednou z takových databank emotistripes se nachází na serveru publicons.de.

Zdaleka zde však nenajdeme pouze štítky pro standardizovaný kód či použitý editor HTML kódu, ale velmi široké spektrum proužků z nejrůznějších oblastí lidského života. Vše je pěkně rozděleno do kategorií, my si jen zaškrtnutím vybereme našemu egu odpovídající banner a služba nám pak vygeneruje několik typů bannerů složených právě z těchto štítků. Ten si můžeme vystavit na své stránky nebo jej přikládat k podpisu v diskuzích a podobně.

publicons.de Vlevo vidíte jeden z takových bannerů - v tomto případě s vertikálním rozložením. Tak si ho pojďme popsat. Začněme pěkně od začátku, tedy od hardware bez kterého se žádný počítač neobejde. Ten můj by se neobešel bez procesoru značky Intel a grafického procesoru MSI. Jiný ukecaný hardware občas držím v ruce a ten se zase chlubí značkou Siemens. V počítači mám jedno velké okno jménem Windows a Gentoo, což je pro změnu zase takové zvířátko, které žije například na Antarktidě a přešlapuje sem a tam po pobřeží. Tyto stránky si pak prohlížím v prohlížeči Mozilla Forefox a poštu si občas čtu v Mozilla Thunderbird. K psaní dokumentů a tvorbě vektorové grafiky používám OpenOffice a o své adresáře a složky pečuji pomocí správce souborů Total Commander. Ke vzdálené správě svého vServeru používám Putty a občas si zatelefonuji přes Skype. Pokud se chci s přáteli pobavit po ICQ, pustím si svou Mirandu a pokud se chci podívat na DVD, šáhnu po Windows Media Player. Bez DivX bych se dnes již také neobešel a k hrátkám s rastrovou grafikou používám The Gimp. Obrázky z dovolené prohlížím v XnView a místo svého letního pobytu ukazuji přátelům v Google Earth. K vytvoření tohoto blogu jsem použil skriptovací jazyk PHP a 3D modely se občas pokouším vytvářet v programu Blender. K psaní webových stránek používám PSPad a když něco hledám, obrátím se na Google. Elektronickou poštu si zálohuji na téměř neomezeném GMail účtu a když něco nevím, dozvím se to na Wikipedia.org. Můj mobilní operátor se jmenuje Eurotel (již brzy O2) a rád si uvařím na večer dobrý čajíček. Nakonec ještě nezapomenu poznamenat, že jsem Evropan se vším všudy.

Na publicons.de však najdete miniaturních bannerů mnohem více, i když je dobrá 1/3 použitelná pouze pro německy mluvící "menšinu". Pokud Vám tedy chybí emotistripe, neváhejte a šupky dupky tam a to i bez znalosti němčiny.