Kuře Plácido DomingoKuře Plácido Domingo je prastarý recept z oblasti španělského Katalánska. Divotvorný hrnec chutí a vůní mohl vzniknout pouze zde na střetu arabského a evropského kulturního vlivu. Křesťanští conquistadorové válčili ve vyschlých pyrenejských údolích o každý metr půdy s mocnými muslimskými šejky již od počátku věků. Již tehdy bylo nejoblíbenějším pokrmem na frontě El Pollo Tomate, tedy kuře na rajčeti.

Kuře Plácido DomingoProsolené kuře Plácido Domingo se nejprve vaří v kari vývaru s provensálským kořením, sušeným česnekem a pepřem. Mocná šalvěj a typické žluté až oranžové kari dá kuřeti typickou jižanskou chuť a arabskou barvu. Po třiceti minutách, právě tak dlouhá byla v 15. století směna hlídky v první línii, se kuře scedí a dusí se dále na grilu v neapolské omáčce, tedy v rajčatovém pyré s kořením oregano. Propékáme dalších deset minut při 250 stupních Celsia a mezitím si uvaříme italské těstoviny al dante. Po deseti minutách přidáme sterilované nebo čerstvé nakrájené houby a propékáme s občasným zalitím již naporcovaného kuřete dalších pět minut. Po 45 minutách je dokonáno. Právě tak dlouho trvá odříkávání modliteb Al Akm Súra v předvečer boje.

Kuře Plácido Domingo
Kuře Plácido Domingo je vhodné i pro kuřechtivé paničky starající se o štíhlou línii, neboť je díky své přípravě a absenci oleje vysoce dietní - tuk z kůže se vyvaří již v kari lázni.

Kuře El Pollo Tomate El Plácido Domingo Vám dodá sílu a svěžest stejně jako středověkým rytířům tam kdesi dole na jihu vpředvečer útoku na nepřátelskou línii...