Vysavač 1300 WTu jsem jednou, tedy včera podvečer, objevil ve spíži pytlíky na vysavač. Nemám ponětí, jak starý je to vysavač a kdy jeho pytlík naposledy někdo měnil - jednoduše s ním již těch osm měsíců v novém bytě vysávám a nestěžuji si. Přesto jsem však objevil ony pytlíky a tak jsem jen v setrvačnosti podvečerního předvánočního úklidu počal čistit a leštit také jej. A bylo to snad první z těch předvánočních podvečerních čistění, na kterém to bylo opravdu znát.

Pytlík byl nafouklý jak břich stračeny na čerstvé jarní pastvě a putoval tedy rovnou do koše. Do umyvadla pak odcestoval také filtr před vlastním nasávacím motorem, který spíše než filtr připomínal betonovou stěnu, jak byl neprodyšný a dokonale stmelen nejrůznějším odpadem. A pak tu máme ještě filtr při výfuku a ten zase, ačkoliv byl kdysi bělostně sněhobílý, připomínal barvou spíše dokonalý černý kopírák. Vše jsem tedy očistil, vysušil, nasadil nový pytlík a vysavač zapojil do elektřiny...

Zemětřesení V 18:25 SEČ zaznamenaly seismické senzory při jaderné elektrárně Dukovany silný otřes kdesi pod brněnskou kotlinou. Skleničky řinčely až v daleké Vídni a v Bratislavě pod náhlými vibracemi dokonaly své dílo tři prvorodičky. Kdesi u Břeclavi opět praskla kolej a vykolejilo SC Pendolino a panu Bartáčkovi, který zrovna vymalovával pavučinami porostlou toaletu ve svém stárnoucím rodinném domku na modřickém předměstí, ujely štafle... Tedy jak patrno ze záznamu, můj vysavač spíše než bzučícího ožralého čmeláka po očistě připomínal tryskový motor značky Rolls-Royce. Proud vzduchu při výfuku byl natolik silný, že suchý vysavačový puch mi během úklidu ovíval mou pěšinku i  v necelých dvou metrech nad podlahou a všudepřítomný řev "vžžžžžžouůůů" odrážel se od prázdných stěn a podlahy do všech světových stran. Po půl roce jsem však opět pochopil, že vysavač skutečně může vysávat a že nečistoty, které jsem ještě nedávno musel zametat do nejrůznějších škvír, nyní opravdu mohu zcela dokonale vycucnout.

Klávesnice UMAX VisionBook 630LXE Míra cucu byla opravdu nebes se dotýkající, což jsem se záhy přesvědčil i při očistě své klávesnice, kterou vysavačem občas přejedu, aby podtlak vsál kdejaký zapadnutý obložený chlebíček mezi písmeny G a H. Namířil jsem tedy výhružně chobot vysavače nad svou QWERTY klávesnici značky UMAX a pak se to stalo. V mžiku! V okamžení se z povrchu klávesnicového jak při jaderném výbuchu odpařilo písmenko U a Y/Z. Posléze se ozvalo silné řinčení kdesi v útrobách vysavače a mně bylo jasné, co se právě stalo.

Bezdrátová klávesnice Logitech a notebook Umax VisionBook Motor Rolls-Royce ve svém rozletu, kdy se dlouhé měsíce nemohl pořádně nadechnout, rozhodl se mi ukázat sílu přirodních živlů. V klávesnici notebooku zely dvě tmavé díry a já počal opět vysavač pitvat za účelem nalezení dvou nebohých hranatých obětí. Nebudu Vás napínat. Pytlík byl zcela čerstvý a tak jsem U a Y brzy našel mezi vcucnutými šlupkami od pomeranče. Po menší opětovné fixaci se mi podařilo obě zlobivá písmenka znovu ukotvit na klávesnici, ačkoliv z nich budou doživotní přijemci invalidního důchodu, neboť jejich nožky byly během cesty chobotem definitivně pochroumané. Pravdou také je, že chromá je celá klávesnice a já již několik týdnu ku vší spokojenosti používám bezdrátovou klávesnici značky Logitech. Můj notebook UMAX toho zažil již mnoho a jednoho dne, který se doufám blíží závratnou rychlostí, si zaslouží spravedlivý důchod.

A to je vše přátelé kutilové...