Nový kabát služby Last.fm pro získávání informací o Vaší oblíbené hudbě je opravdu lákavý s novými funkcemi jako například "dashboard", čili jakýmsi novým protálem každého uživatele s mnoha informacemi atd. O této službě si můžete přečíst v mnoha recenzích a tak přejděte k jádru věci.

Než k tomu jádru přejdeme, alespoň připomenu, že Last.fm potažmo Audioscrobbler je služba, která zachytává pomocí speciálního prográmku hranou hudbu ve Vašem multimediálním přehrávači a pokud tato muzika obsahuje metadata, tedy pokud obsahuje informace o názvu, interpretovi, albu atd., uloží se informace o ní na výše zmíněný server www.last.fm a průběžně se pak zpracovávají statistiky. Máte tedy pak přehled o Vašich nehranějších interpretech, dozvíte se, kdo poslouchá podobnou muziku, můžete také poslouchat desítky a stovky specificky zaměřených internetových rádií. Nakonec se můžete také sdružovat do nejrůznějších zájmových klubů a podobně.

Srovnání současného Last.fm a nové betaverzeVlevo současná verze a vpravo snad již brzy nové provedení, které si mohou všichni registrovaní a platící uživatelé vyzkoušet na adrese beta.last.fm.

Pokud posloucháte hudbu spíše na svém počítači a členy komunity Last.fm stále nejste, neváhejte a zaregistrujte se co nejdříve.