Vzhledem k tomu, že mě prvních čtrnáct dní jarního semestru již naprosto vyčerpalo, odjíždím v sobotu na týdenní relax se školou do italských Alp. Konkrétně pak do míst, po kterých jsem již delší dobu snil, jelikož se jedná o jednu z nejkrásnějších oblastí Dolomit.

Sella Ronda Sella Ronda je kruhový skalní masiv - tabulová hora. Naprostý unikát uprostřed roztrhaných štítů působí z okolních kopců jako obří ufo, které se tu před miliony let usadilo. Kolem tohoto "kopečku" pak vedou lanovky a tak tedy ráno vstanete, vyrazíte třebas po směru hodinových ručiček a odpoledne, po ujetí 40 kilometrů, se opět navrátíte do výchozího bodu. No to je prostě na naších horách naprosto nemožné :-).

Marmolada Naproti Selly Rondy se nachází ledovec Marmolada, kde se díky nadmořské výšce 3344 m.n.m. drží sníh po celý rok. I tento "kopeček" je sjezdovkami a lanovkami propojený s dalšími středisky, čili se na něj člověk dostane i ze střediska vzdáleného několik kilometrů. Zároveň se jedná o jeden z mála alpských ledovců, kde lze sjet po sjezdovce až do údolí, čili převýšení je úctyhodné.

No ale dost vychloubání. Držte mi palce ať si nezlomím nohu a pokud to přežiju, bude zajisté velmi mnoho krásných foteček tamních kopečků.