Mňam řízeček...Fakt, že francouzský imperátor liboval si v dobré moravské kaši, je dnes znám kdejakému děcku. Že však míval v oblibě také moravské řízečky s kořením Marco de la Mar už ovšem součástí lidového povědomí není. Tento recept jsem nalezl před několika lety v MZA, kde jej ve své korespondenci Františku Palackému zmínil Ignesius Martinský, tehdejší brněnský mocipán a držgrešle. Pojďme tedy a nahlédněme do tajů moravsko-francouzské kuchyně.

Co budeme potřebovat: vepřový řízek, cibule, panenský olivový olej, zaječí uši,  Créme Bonjur, bramborová kaše, na plátky nakrájený sýr Persival al Dante a směs koření Marco de la Mar (prozradím pouze za úplatu!).

Ingedience...

Vepřové řízky naklepeme a rozkrájíme na menší díly, přidáme do mísy, zalijeme troškou olivového oleje s Marco de la Mar a posypeme nakrájenou jarní cibulkou. Dále svaříme zaječí uši a vroucím výluhem vše zalijeme například ve varném skle. Necháme vychladnout, slejeme zaječí výluh a rozžhavíme pánvičku s Créme Bonjur.

De la Mar substance... A stolujeme...

Masovou směs pak smažíme dozlatova a to doslova, jelikož určující barevný nádech nám dá zejména cibulka a Créme Bonjur. Servírujeme s plátky Persival al Dante a čerstvou kaší s nových brambor posypanou provensálským kořením.