Hledal jsem tak na internetu program pro morphing tváře, až jsem narazil na funkční a uživatelsky přívětivý Photo Morpher od společnosti Morpheus. Je nejen pěkný, ale v demoverzi i nikterak omezený, nebo jsem alespoň žádné omezení doposud nezaznamenal. Program slouží k pěknému efektu, kdy se nám fotografie "A" přetvoří dle našich instrukcí do fotografie "B". Můžeme si tak vytvořit parodii sebe samotného, nebo z někoho jiného a to velmi snadno. Výslednou proměnu můžeme uložit do animovaného gif, avi videa, ale i exluzivního swf formátu, tedy do flashové animace.

Morpheus Photo Morpher
Uživatelské prostředí Morpheus Photo Morpher je velmi přehledné a intuitivní.

Celá práce je jednoduchá a vysoce intuitivní. Jednoduše nahrajeme do projektu dvě fotografie, kde následně hledáme strukturní souvislosti a ty spojujeme brevnými body. Pokud označíme na původní fotografii červeným puntíkem levé ucho, na sousední fotografii stejným bodem označíme místo, které propozičně odpovídá levému uchu. Takto postupujeme dále a čím více bodů použijeme, tím naše proměna bude realističtější. Vše však stojí a padá na kvalitě fotografií. Pokud budeme chtít přetvořit fotografii našeho nepřítele do podoby zasviněného čuníka, měly by obě fotografie mít podobnou konstrukci.


A podporuje-li Váš prohlížeč Flash...

Výslednou animaci můžeme uložit do animovaného gif obrázku, flash animace, avi videa a dalších formátů. Takže neváhejte a animujte sebe i své blízké od rána až do večera.

Morpheus Photo Morpher