Dnes tu sice nebudu rozebírat partnerské vztahy, ale kouknu se do statistiky své Mirandy resp. svého ICQ. Liší se nějak muži a ženy ve formě svých zpráv, které mi posílají a na které já reaguji? Kupodivu ano a celkem jednoznačně. Vybral jsem deset největších diskutérů v mé ICQ historii k tomu, abych Vám ukázal, že rozdíly tu jsou a dost patrné.

graf.jpg
Podívejme se na tři nejčastější slova 10 lidí, se kterými diskutuji nejčastěji (jejich přezdívky byly rozmazány). Ženy, které jsou označeny písmenem 'ž' nejčastěji používají d, to, a. Nejčastěji tedy píší smajlíky :D nebo :-D. Pánové jsou buď větší pesimisté nebo větší realisté, jelikož až na jeden případ používají nejčastěji slovo 'to'.

Z grafu je patrné, že ženy mají až na jednu vyjímku zcela stejný systém tří nejčastěji používaných slov. Tou vyjímkou je kamarádka, kterou znám již ze střední školy, zbytek jsou však ženy, které se usídlili na mém ICQ v posledních dvou letech a právě tyto ženy mají zcela shodnou logiku. Nejčastěji používají smajlík :D resp. :-D, dále zájmeno 'to' a nakonec spojku 'a'. Muži jsou na tom jinak a také se již tak jednoznačně neshodují. Opět až na jednu vyjímku nejčastěji používají zájmeno 'to' a další pozice už jsou velmi nejednoznačné - střídají se zde slova 'a', 'to', 'd'. Pánove na mém ICQ tedy nejsou tak veselí jako dívky, dámy a ženy, které se smějí častěji než průměrný uživatel mého contact listu.

Je jen otázka, čím je to celé způsobené. Pravdou ovšem je, že ženy obecně mnohem častěji používají veselé smajlíky, zatímco muži používají spíše pragmatické či sarkastické smajlíky typu ;-) nebo :-/. Možná by těmto pánům slušelo více pozitivního přístupu. Nebo že by snad "mé" ženy byly až příliš ztřeštěné? Kdo ví :-).

První desítka je vyrovnaná. Pět mužů a pět žen. Vzhledem k velkému relativnímu počtu odeslaných zpráv (od 17. ledna 2006) tento vzorek považuji za dostatečně reprezentativní.