Kolo Mám to do školy z kopce. Není ale zas tak prudký a tak se příjemně jede i nazpět. Na jaře toho využívám a druhou polovinu semestru tak ušetřím za "šalinkartu". Konečně to vypadá, že i tentokrát budu moci kolo vytáhnout, očistit, duše nafouknout a do soukolí nakapat nějaký ten kolomaz. Mám to trošku složitější, protože moje "škola" je rozeseta po celém centru Brna a tak zvláště když přecházím z jedné budovy do druhé, je bicykl ideálnější dopravní prostředek než ve švech praskající a v letních dnech propocená šalina :-).

Pokud to spočítám, výjde mi to od nás, ze severozápadního okraje metropole, do centra nějakých 6 kilometrů. Ráno, když se jede příjemně z mírného kopce, pak můžu být na přednášce dříve, než kdybych stejnou trasu absolvoval MHD nebo dokonce autem, které se pokaždé zasekne alespoň na jedné křižovatce se semaforem, kterých je na trase až příliš.

Brno mapa
Horní značka představuje naši ulici. Podle situace jedu přímo dolů na katedru geografie nebo to vemu opačně západní stranou přes Filozofickou fakultu a Fakultu elektrotechnickou VUT, kde má naše "masaryčka" několik učeben.

A tak neváhejte a i Vy vytáhněte kolo, protože se blíží ten nejideálnější čas. Jak už býva zvykem alespoň tady, na sklonku dubna příjde nepředstavitelný pařák a brňané upadnou do letní letory...