Další písnička, která je mému srdci blízká, pochází z filmu Philadelphia, který díky výbornému obsazení také patří k těm, na které se pokaždé rád podívám a které mě také úspěšně pokaždé dojmou. Holt už stárnu a stává se ze mě citlivý člověk :-D. Mnozí si asi řeknou, "aha tak to bude mít na mysli asi Streets of Philadelphia od Bruce Springsteena". Ani náhodou! Streets of Philadelphia je sice výborný song, který budu ve svém přehrávači protáčet stále dokola, ale přednost dám nakonec přecejen skoro stejnojmenné písni "Philadelphia" od výborného kanadského písničkáře Neila Younga.

Tuto fatálně melancholickou píseň si poslechne každý, kdo se na film Philadelphia podívá až do úplného konce. Neil Young Vám ji totiž zazpívá až na samotném konci jako doprovod k videu z dětství malého Andrewa Becketta (nenahraditelný Tom Hanks), který je chudák již po smrti a to vše dokresluje sílu celé skladby, která byla v roce 1994 po právu nominována na Oskara. Leč Oskara Neilu Youngovi nakonec sebral právě neméně úspěšný Bruce Springsteen.

Sometimes I think that I know
What love's all about
And when I see the light
I know I'll be all right.

I've got my friends in the world,
I had my friends
When we were boys and girls
And the secrets came unfurled.

City of brotherly love
Place I call home
Don't turn your back on me
I don't want to be alone
Love lasts forever.

Someone is talking to me,
Calling my name
Tell me I'm not to blame
I won't be ashamed of love.

Philadelphia,
City of brotherly love.
Brotherly love.

Sometimes I think that I know
What love's all about
And when I see the light
I know I'll be all right.
Philadelphia

No posuďte sami - nejedno oko nezůstane suché. Text je snadný, přeložitelný i začátečníkem, s jasně pojatým poselstvím. Pokud jej pak vložíme do kontextu celého filmu, je to nádherná oslava života, lidství.. Ach jo, budu se na tu Philadelphii muset opět podívat. A Vy, kteří ji nemáte na DVD, nezapomeňte se zítra večer dívat na Primu.