Úterní večer jsem strávil ve společnosti ICQ a televize Markíza, kde dávali komedii s kalifornským guvernérem. Zábava zůstala rozběhnuta a mně se z Boha nechtělo kolem půlnoci usnout. Strávil jsem tedy další dvě hodiny hledáním čehokoliv na internetu a pak mě napadla zajímavá myšlenka. Půjdu ven fotit úplněk!

Vyrazil jsem tedy krátce po půl třetí ráno s fotoaparátem přes jedno rameno a se stativem značky Hama přes rameno druhé. Cíl cesty, Medlánecký kopec, se nacházel dobré dva kilometry prudkým stoupáním, ale byla to příjmená vzrušující cesta noční krajinou snadno ozářená mesíčním svitem. Nahoře bylo opravdu překrásně. Nádherný klid, po několika dlouhých dnech dokonce i teplo a příjemná noční bríza.


Bystrc
Měsíc již dávno kulminoval a pomalu klesal k obzoru nad městskou čtvrtí Komín a Bystrc na obzoru. Čas od času klidnou oblohu prořízl dálkový let nebo tichá družice.

Chvíli jsem popřemýšlel zda-li by se tady nahoře nedalo přespat. Měl jsem na sobě mikinu s kapucí a na zádech se opravdu příjmně koukalo na hvězdy. Za pár hodin pak mělo vyjít Slunce a to by byly teprve fotografie. Jak jsem tak ležel, chladná noční zem mě přecejen nakonec přesvědčila, že lepší to bude doma ve vyhřáté posteli.


Bystrc
Mrak střídal mrak a tak se vytvářely celkem zajímavé podmínky pro fotografii na dlouhý čas. škoda jen toho přízemního větříku, který během expozice rozcuchal i blízký strom, jehož kontura je tak rozmazaná.

Bystrc
A nakonec ještě nepříliš vyvážené noční panorama jihomoravské metropole.

To už ale bylo ke čtvrté hodině ranní a tak jsem se se svým kopečkem rozloučil definitivně a vrátil se zpět do slzavého údolí plného neonů jménem Brno...