Byt na Palackého tříděTedy ten nadpis článku je z hlediska SEO/copywritingu téměř trestný a zcela nechutný, ale ta poetika je zcela odpovídající. Tak tedy k věci. Mnozí, se kterými jsem se den co den bavíval skrze nejrůznější komunikační prostředky, si možná kladou otázku, proč je ten Aby. v poslední době neustále offline. Skutečnost je zcela prozaická. Aby. se nám stěhuje. A jelikož Aby. nemá rád hurá akce, kdy se vše hodí do přepravek a převeze se v rámci jakési hurá akce z místa A na místo B, tak tedy právě proto se průběžně stěhuje posledních několik týdnů a tedy právě proto je to persona non vivus, tedy osoba z hlediska internetové komunikace zcela mrtvá.

Kuchyň na Palackého tříděTak tedy k tomu bytu. Onen byt, dále jen byt, nachází se ve čtvrti jménem Královo Pole na ulici jménem Palackého třída. Vzdálen jest cirka 900 metrů leteckou čarou od původního bydliště. Nachází se cirka 15 metrů nad zemí a je z něho celkem pěkný výhled na okolní panelové pseudosídliště a vzdálený hřeben přírodního parku Baba. Je tu klid. Ptáci cvrdlikají, v parku si kdosi hraje s mičudou a sousedka věší prádlo. Balkóny jsou prozřetelně orientované na klidnou stranu, zároveň však stačí panelový dům po generální revitalizaci zdiva a balkónů obejít a nalézáme se na téměř 8 kilometrů dlouhé třídě táhnoucí se z centra Brna až na samotný okraj metropole. Nechybí tu tedy tramvajové spojení ani legendární svatostánek levné zábavy Zagreb, tedy pochybná herna a pivnice.

Obývací pokoj na Palackého tříděVzhledem k tomu, že mě z domova nikdo nevyháněl a tedy jsem si mohl díky malé vzdálenosti obou bydel zvolit volný několikatýdenní přesun, doposud bydlím již v celkem prázdném pokoji v místě trvalého bydliště o výměře několika metrů čtverečních. Věci mám tedy ke stěhování poskrovnu, ale i tak mi dal ten přesun celkem zabrat. Laicky řečeno, posledních 14 dnů jsem pendloval mezi oběma byty s krosnou na zádech a v duchu zuřil, proč jen mám tolik knih, jelikož právě ty jsou nechutně těžké a s radostí ničí moji batožinu značky Gema. Byt je v mém osobním vlastnictví a prošel v posledních letech i dnech celkem příjemnou proměnou. Kde jsou ty doby, kdy před pěti lety na starém panelákovém balkóně rostl bohatý pokryv mechu?

Kuchyň na Palackého tříděK dnešnímu dni jsem tedy přestěhoval víceméně 90% veškerého svého chudého majetku a nyní pouze čekám na poslední kosmetické úpravy garsonky 1+1. Týče se to zejména kosmetických úprav v koupelně, ještě nějaké ty věšáčky a pak tu již máme první noc v novém bytě. Snad se mi tam tedy bude žít zase nějaký ten měsíc či i rok dle toho nejlepšího gusta. P.S. Stěhuji se rád.