Tento web poprvé spatřil světlo světa před třinácti lety na zcela jiném serveru. Po několika obměnách a tlaku zveční se postupně proměnil v bloček, který píšu od ledna 2005, který se však stal bločkem se vším všudy až v únoru roku 2006. Bloček nevyužívá žádné konfekční řešení na klíč, ale vlastní systém CMS/blog Bobik, který sice kopíruje oblíbené vlastnosti z jiných GNU/GPL systémů, který však má své vlastní originální jádro. Dezén, čili design, tedy layout pak pochází z široké databanky oswd.org a byl pouze lehce upraven.

Systém Bobik nyní bohužel stále není určen pro veřejné použití, jelikož jsem velmi citlivý na kritiku a nechci pouštět do světa nehotový produkt. V duchu opensource však jednou bude k dispozici pod licencí GNU/GPL. Tento bloček pak jede na pipni.cz hostingu (Apache, PHP, MySQL) a nejlépe uděláte, budete-li si jej číst v nejnovějším prohlížeči Mozilla Firefox s povoleným javascriptem a cookies. Články můžete odebírat také pomocí RSS kanálu.

Kontakt
Pokud budete mít pocit, že mi musíte něco sdělit, najdete mě na elektronické poště abysser(zavináč)tucnacek.cz. Pokud mě budete chtít urgentně kontaktovat během pracovního dne, můžete vyzkoušet také firemní e-mail jakub.cizek(zavináč)cpress.cz.