Pomme & Kelly - One Thing Pomme a Kelly, dvě patnáctileté dívky z Holandska, jsou dnes známější než kdejaká nejen holandská superstár. Stačilo jim k tomu relativně málo - smysl pro humor, digitální kamera, rychlé připojení k internetu a několik měsíců. Ptáte se co jsou zač? Jsou to běžné puberťačky, které ovšem tvrdě těží z možností dnešního internetu. Již nějaký pátek je v provozu totiž betaverze služby video.google.com, pomocí které můžete uložit na jejich server své video. Videa si pak mohou běžní uživatelé přehrávat v prohlížeči, který je vytvořen pomocí technologie Macromedia Flash, čili bez nutnosti instalování nějakého speciálního software.

Pomme & KellyPomme a Kelly se jednoduše jednoho dne rozhodly, že se se svými úžasnými grimasami pochlubí širokému internetovému okolí. Slovo dalo slovo a tyto nápadité dívky začaly "imitovat" nejrůznější známé hity. Tedy oni vlastně nezpívají, pouze předvádí úžasnou pantomimu za originálního hudebního doporovodu z "kazeťáku". Zpočátku to byla jen kuriozita, ale velmi brzy si našly své publikum a dnes jejich "coververze" patří k tomu nejoblíbenějšímu na video.google.com. Všechny jejich kousky, z nichž každému dávají dost podstatné kouzlo, které dává zcela nový parodický rozměr celému songu, najdete na jejich blogu, na adrese pommekelly.com.

Pomme & Kelly Po celém světě pak jak houby po dešti rostou také nejrůznější fanouškovské stránky, jedna jejich německá mutace se nachází například na serveru myspace.com. Nakonec i google samotný je pro dvě holandské středoškolačky přívětivý a nadělil jim tisíce a tisíce nalezených stránek. A snaha přináší ovoce v podobě rostoucí návštěvnosti jejich webu. Pokud před pár týdny Pomme a Kelly ohlašovaly 11.000 prohlédnutých stránek za den, v druhé polovině února to již bylo 65.000 prohlédnutých stránek během jediného víkendu, což je více než slušný výsledek na dvě zpívající středoškolačky.

Pokud se chcete tedy odreagovat, neváhejte a podívejte se na tento záznam na video.google.com, kde najdete všechna jejich videa.

Mimochodem líbí se Vám více projev Kelly nebo Pomme? Na tuto otázku jsem si chtěl také odpovědět, leč nedozvěděl jsem se, která z nich je Pomme a která Kelly. Zjištění této informace jsem si však dal za domácí úkol a jen co to zjistím, informaci doplním :-).