Vykolejená šalinaBrno včera zažilo hotové peklo. Předzvěst ďábelské Emmy, která pustoší v těchto dnech bez smilování celou Evropu. Ve večerních hodinách křižovatka na „Semále“ zažila sílu křivícího se plechu a praskající oceli. Nebohé babičky padaly ze sedadel jak nahnilé hrušky z regálů vašeho oblíbeného koloniálu a zcela šokovaný řidič si v návalu děsu překousl jazyk! V Brně vykolejila šalina, spoj číslo jedna.

Vykolejená šalina Diplomovaný inženýr Lumír Sádlo se blaženě rozlil do svého červotoči prolezlého ušáku. Však měl také důvod. Od staré babky Košťálové odkoupil zahradní latrínu i s pozemkem, na jehož místě si chce co nevidět otevřít drobný krámek se známkami. Pan Sádlo je nadšený filatelista a majitel Levných knih na křižovatce v povědomí místních známé jako „Semál“, neb naproti přes ulici stojí kulturní dům Semilasso.

Jak se tak Sádlo blaženě rozléval a láskyplně olizoval královnu Viktorii, kterou směnil za pět tlejících Masaryků s Mirkem Oplzlým, tu se ozvala rána a řev, co řev – celý chorál, zděšených babiček. Sádlo vyběhl na deštěm promáčenou ulici a spatřil naprostou apokalypsu. Zatímco první vagon šaliny pokračoval v cestě, druhý, otočený o devadesát stupňů proti směru jízdy, zvesela poskakoval po kočičích hlavách královopolské dlažby a při každém nadskočení vypadl z dveří některý z cestujících.

Vykolejená šalina Strašlivá podívaná. Kolemjdoucí křičeli a mnozí umdlévali a zlostí si trhali vlasy i šaty, což ocenili zejména pánové, kteří své drahé polovičky zvesela vybízeli k pokračování. Po pěti stech metrech se městský vlak konečně zastavil, řidiče v mdlobách a s překousnutým jazykem nebojácní záchranáři vyprostili ven a všichni, celá ta královopolská náves, si oddechla, jelikož nikdo nebyl vážně zraněn – jen babka Hložková při odstředivém letu rozmačkala dvě plata čerstvých vajíček, pro která se trmácela do vzdáleného hypermarketu, kde zrovinka vyhlásili akční slevu.

A jak to bylo doopravdyNezbývá nám tedy nic jiného, než vzdát hold všem těm chrabrým rytířům, kteří se starají o potíže moderní civilizace. Ámen...