Tak jsem si zde vyplnil ten životopis, jelikož jak se zdá, je to poslední dobou v módě. Vyplnil jsem ho svědomitě a správně, nikde jsem si žádné klady nepřidal a nikde ani neubral. Pravděpodobně jsem jediný stále studující historik a stále studující snad-někdy-učitel zeměpisu, který se tímto způsobem snaží prodat v diametrálně odlišném IT oboru - ke všemu bez praxe; nicméně jak se zdá, ty dvě písmenka stále fungují jako tajemný magnet, ačkoliv kdejaké dítě narozené po roce 2000, které místo gumového zvířátka přežvykuje atrapu mobilního telefonu, za patnáct let bude ovládat věci, které naše generace již bude považovat za složité - o generacích předchozím nemluvě.

V kratičkém tomto komentáři vrátím se ovšem na začátek. Svůj inzerát jsem nazval stroze: "PHP programátor & teoretik v oblasti e-marketingu". Myslím, že to je spravedlivé. PHP je mi kamarádem posledních 8 let a programátor proto, jelikož je zde jistý sémantický rozdíl mezi programátorem a systémovým architektem, ale to je spíše na delší diskuzi a teoretik v oblasti e-marketingu proto, jelikož je jím dnes skoro každý, kdo si ve slovníku najde termíny jako copywriting, dnes oblíbený PPC a další a dokáže těchto termínů užít, ovšem především o nich psát spisy na svůj bloček. Jistěže nějaký ten cit je zde taktéž podstatný, ale to bych snad již odkázal jen tak z legrace na mou zkušenost reklamního manažera z dob celkem úspěšné studentské firmy Š.K.O.P.E.K. pořádající kdysi před lety koncerty studentských bigbeatových kapel.

Byl jsem také spravedlivý, když jsem doplnil znalost "ASP 1.0", která se ovšem pravda již poněkud ztrácí v mlze zapomění, jelikož svůj poslední ASP skript jsem napsal kdysi před sedmi lety, ačkoliv to byl můj jediný skript, jediné moje dítě, za které mi někdo zaplatil, čímž se omlouvám finančnímu ouřadu, že jsem neohlásil výdělečnou činnost. Jednalo se o klasické řešení RT chatu a vzhledem k tomu, že to byla doba, kdy těch opensource projektů nebylo zas tak mnoho, našel jsem tehdá asi deset zájemců o tento z hlediska dnešní doby technologicky zcela zastaralý systém. Dnes jsou takových chatů na výběr desítky zcela zdarma, čili člověk se musí sakra snažit, když chce prodat své řešení.

Aby řeč nestála, doplnil jsem také začátečnickou znalost Javy, jelikož mám nainstalované IDE NetBeans a Eclipse a bez problémů napíšu konzolovou Hello World! aplikaci :)). Dost ale smíchu! Mírně pokročilý programátor C# také neurazí, ačkoliv tento jazyk a prostředí Visual Studia používám pouze a pouze pro klientské "okenní" udělátka - o serverovém skriptování v ASP 2.0 stále nevím téměř nic, jelikož ono těch levných hostingů zase nění mnoho a tak stále a stále doufám, že né marně čekám na dobu, kdy bude platforma NET s vymoženostmi ASP 2.0 funkční i na mém zatracovaném Pipni.cz

Na závěr jsem pro potěchu čtenářů napsal, že vlastním bezcenný kus papíru jménem maturita, ještě bezcennější státnici z angličtiny a že snad brzy budu mít ty magická písmenka "Mgr", která z plebsu dělají falešnou nobilitu, jelikož mám čím dál tím častěji pocit, že procento blbců obecných je v této sortě obyvatel ČR vzácně nadprůměrné množství.

Být tam tak ještě tabule, snad potenciální personalistce nakreslím i nějaký obrázek, který by mohl posoudit příslušný psychiatr, ale místo toho jsem oné personalistce vložil do rukou svou fotografii se zvednutým ... palcem levé horní končetiny přirozeně. Bílý chrup, americký úsměv jak z reklamy se zlatou mládeží na T-Mobile a ostrý pronikavý pohled mého alergií napuchlého oka pak již dotvoří ten obraz veleváženého potenciálního zaměstnance, který intelektem a prací pro lepší zítřky briskně obohatí kolektiv mladých nadějných mozků (z oněch permanentně mladých kolektivů od pracovníků na pokladnách až po špičkové chemiky soudím, že lidé nad čtyřicet dnes již v žádném kolektivu nepracují, jelikož o zralém kolektivu jsem ještě neslyšel).

A světe div se, ranní dávka e-mailů nebyla složena pouze z nabídek Viagry a Cialisu, ale tentokráte i z nabídek práce a bylo jich toliko, až jsem se zalekl a životopis zase deaktivoval, jelikož každý byl opatřen výzvou: "nástup ihned!". A tak idealisticky začínám věřit, že onen párek v rohlíku prodávat nakonec nebudu a že třebas budu zametat šváby v jakési místnosti s nadprůměrným množstvím přípojek k internetu. Ale to je zase jiný příběh.