Ready Kirken Už jsem dlouho nebyl na žádné "zábavě" a trošku mi z toho začalo škupat v levém rameni. Hledal jsem tedy nějakou příležitost. Rok 2005 byl pro mě, jakožto chudého studenta :-D, přecejen náročný. Především tedy jeho druhá polovina, kdy jsem podnikl spanilou jízdu do Lipska, kde tehdy hráli Goldfrapp a Coldplay. Nový rok však vnesl dočasně svěží vítr i do mé peněženky a tak jsem mohl vyhodit celou stokorunu (!!!) za lístek do brněnské Musilky, kde dnes večer hráli "Kirkeni".

Ready Kirken Ačkoliv Ready Kirken hrají pro mě velmi stravitelné hity, je pravdou, že jsem za celý život byl pouze na dvou jejich koncertech - dnešek byl tedy třetí "premiérou", která se dle mých chabých zkušeností povedla. Ostatní sice říkali, že se jednalo o koncert kratší, nicméně já jsem byl spokojen. Spíše mě nemile překvapila nepříliš vysoká účast. Tedy ne že by tam bylo vzduchoprázdno - sál pro 400 lidí byl asi ze dvou třetin zaplněný, ale přecejen šlo přecházet z jedné strany místnosti na druhou jako na promenádě, aniž by jste do někoho naráželi.

Ready Kirken Publikum bylo dále i celkem polomrtvé - alespoň v počátku. Vpředu sice poskakovala jedna "holčičí řada", jinak mně však připadalo, že alespoň během několika prvních známých písniček to neměli Kirkeni moc lehké. Né snad, že by se divákům nelíbili, ale diváci nějak nechtěli dát emoce najevo, čili i já jsem se tvářil jako důstojný pán :-). Dávám to však za vinu opravdu menšímu publiku (možná měli koncert uspořádat v některém z mnoha brněnských klubů, kde by byla atmosféra autentičtější).

Ready Kirken Na druhou stranu jsem ale konečně mohl nastudovat něco z praktické "koncertní" fotografie. Na velkých akcích to totiž bez kartičky "press" není tak jednoduché - všude číhají cvičené opice a mnohdy velmi nerady vidí ve Vašich rukou foťáček. Tady jsem si takto mohl vyzkoušet nejrůznější časy a clony, přesto však nejsem příliš spokojený, protože při tom chabém nasvětlení pomocí horních bodových světel mně fotoaparát nevykouzlil nikterak zábavné fotky a ke všemu fotky dost tmavé (nad ISO 400 nehodlám fotit).

Dáša, Molys,Večernice, Neti Je také důležité zmínit, že jsem nešel na Kirkeny jako jedináček, ale byl jsem domluven s Netíkem a Majklem, kteří zase přivedli Večernici, Molys a nakonec dorazila také Dáša z Prostějova, která dále pokračovala směr Praha. Pokud tyto osůbky neznáte, netrapte se tím, jsou to jen lidičky, se kterými občas zajdu na kofolu nebo na koncert. Akcička to tedy byla dobrá po všech stránkách. A při té příjemné ceně už teď přemýšlím, na koho dalšího vyrazím, neboť se musím ještě hodně učit. S foťákem v ruce však také člověk ztrácí požitek z koncertu, a tak si to ještě hodně rozmyslím.

Na pár fotografií se můžete kouknout v galerii. Je to ale opravdu spíš one-man show, protože Michal Hrůza byl prostě nejlépe nasvícený ;-). Dále jsem se s těmi fotkami nechtěl nějak piplat, takže jsem pouze upravoval ostrost a pohrál si s "křivkou". Fotky jsem nikterak neořezával, čili jsou občas kompozičně slabší :D. Autorem fotografií je tedy Majkl a já. No a dále, jako takový malý bonus, se můžete kouknout na slepičí, ptačí, nebo snad slovenský taneček (nutno mít co nejnovější verzi Microsoft Media Playeru). Už si to opravdu všechno nepamatuju.