S dobrou hudbou v repráčcích nebo ještě lépe ve sluchátkách práce ubývá občas mnohem rychleji než v tichosti běžného dne. Je ale samozřejmě naprosto důležité, co že se to valí do našich oušek :-).

Vždy v několikaměsíčních vlnách objevuji Petra Bendeho, finalistu druhého ročníku talentové soutěže SuperStar na Nově. Nová vlna je právě tu, takže stále dokola pouštím Petrovo, na SuperStar nadprůměrné CD, PB 2005, které se jako jediné drží v žebříčcích IFPI. Petrovi jsem před rokem fandil. Připadal mi netuctový - svým způsobem stejně jako předchozí rok Aneta. Byl zároveň zdravě sebevědomý, nebyl to psychopatický exot a bylo zřejmé, že se nejedná o žádnou "rychlokvašku", neboť měl za sebou již úspěšné turné jako předskokan výborného uskupení Čechomor.

Petr se prosadil, i když ne tak bouřlivě jako jeho předchůdce Aneta Langerová, v každém případě však na kopytech roznesl i vítěznou nemastnou neslanou konkurenci a sned se mu tedy splní jeho sen. Schopnosti na to má, fanoušky také a profláknutý není. Jeho debut byl pak velmi kvalitní. Vždyť se skládá z písní, které si Petr sám složil již mnohem dříve, než čekal, že bude mít něco společného s Nóvou (slovy Václava Havla).

Ještě kdysi na počátku léta roku 2005 jsem se chtěl tedy alespoň trošku Petrovi odvděčit a pokusil jsem se připravit pár bookletů, z nichž se dodnes však dochovali pouze výše zobrazené exempláře. Již tehdy se totiž hojně po internetu šířilo neoficiální CD nejrůznějších Petrových nahrávek, ke kterým přibyly posléze záznamy z televize. Hudba je mocný lék, o tom zde mluvím, neboť se sám nepovažuji za grafika. Přesto že se za něj nepovažuji, nekriticky musím uznat, že ty booklety zase nejsou nejhorší a také se trochu pochválit, neboť do podobných kousků se nepouštím každý den.

Booklety byly omezeny kvalitou fotografií, které měly až příliš malé rozlišení a tak kritické oko čtenářovo musí být přecejen shovívavé :-)...
první booklet
druhý booklet
třetí booklet