Skype se postupně stává stejně legendárním programem jako například ICQ. Můžete pomocí něho chatovat se svými přáteli, můžete si s nimi telefonovat naprosto zdarma, ať už jsou třeba v Austrálii, a v neposlední řadě se na ně můžete také koukat - nová řada 2.0 totiž podporuje videokonferenci. Tuto funkci šlo sice již dříve realizovat pomocí prográmku vSkype/Festoon, ale doporučuji spíš použít novou verzi vlastního Skype.

Skype Logo Program Skype postupně získává větší a větší popularitu. Sám jej používám něco přes rok a to k veškeré spokojenosti. Je sice pravda, že komunikační protokol tohoto prográmku má i své podstatně černé stránky, ale ukažte mi aplikaci natolik oblíbenou a zároveň bezchybnou. Taková služba jednoduše neexistuje. Webovou kameru už vlastním nějaký pátek. Doposud jsem však neměl tolik příležitostí ji vyzkoušet, neboť z mých přátel ji mělo opravdu jen velmi omezené množství lidí. O to více mě potešilo, že jsem mohl kamerku otestovat včera opravdu v tom nejostřejším provozu přímo v programu Skype.

Objekt A, tedy já, se nacházel v Brně v srdci Evropy. Objet B se nacházel v Panama City Beach na Floridě a mnozí již tuší o koho se jedná a ty, kteří netuší, nechci nikterak zatěžovat :-). Prostě si představte tu úžasnou vzdálenost přes celý Atlantský oceán a teď uvažte, že budete chtít vést hlasový rozhovor, do toho chatovat a ke všemu se na sebe ještě dívat. A ejhle - pro Skype to není naprosto žádný problém a s úkolem se popere na jedničku. Pokud jsem video přepnul do fullscreenu (celoobrazového režimu), i tak se jednalo o kvalitu srovnatelnout s televizním přenosem.

Superaneta

Kdo by řekl, že ta osoba na obrázku se nachází tisíce kilometrů daleko?

Takže neváhejte, zakupte webkamerku (ty nejlevnější kousky jsou dnes k sehnání za pár stovek) a objevujte zcela nový rozměr komunikace na dálku. Je to príma, je to zábavné a je to upřímnější...