Southpaw Koukal jsem se tak na program jednoho brněnského klubu, když jsem narazil na kapelu, která patří dlouhodobě mezi mé oblíbené, ale jaksi se mi vytratila z paměti. Rychle jsem si vyhledal CD a hodil ho do CD-ROMky. No a nakonec navštívil také webovky, tedy oficiální stránky oné kapely, tedy výborných Southpaw!

Southpaw se vyznačují dobrou muzikou, na český rybník nadprůměrnou angličtinou a výbornými a do posledního detailu propracovanými klipy, které nejsou jen estetickou oponou, ale opravdu dílem, které má hlavu, patu a výbornou kameru. Tyto videoklipy si můžete stáhnout na jejich stránkách, kde Vás uvítá téměř až esoterická theme muzika. Proč mám pocit, že tato kapela má světový formát a proč mám pocit, že je u nás docela dost přehlížená? Proč všude zakopávám o Bártu (nic proti Bártovi) a takové kytarové zlato si člověk musí najít sám?

Southpaw Asi nejznámějším klipem je recesistický Toi Toi Song (41 MB) od Justina Salema a Martina Matyáška. "Plastova kadibudka Toi-Toika has you!" slovy Matrixu. Klip je super, s vynikajícími exteriéry, kamerou, střihem, nápadem. Proč takových klipů není více ptám se podruhé. Ovšem tento článek je o klipu psím o klipu k písničce Isolated (41 MB). Pomalé, melancholické, trošku navozující atmosféru Coldplay. Všichni milovníci německých ovčáků zajisté uroní nejednu slzu blahem a opět je nutno vyzdvihnout scénáristickou a dramaturgickou kvalitu. Není to jen sled záblesků filmových políček, je to malý příběh z jedné pražské věznice, který má v sobě tolik nejrůznějších motivů a klíčů, že je opět s podivem, že je IFPI plné Kolářů, Helenek Zeťových a Southpaw nikde, přestože si například na musicserver.cz drží velmi velmi nadprůměrné score.

Co se desek týče, Southpaw je nyní na koncertní šňůře ke svému novému dvojdisku Heart disk, který se skládá z Heartcore a z disku Software. Všímavější člověk určitě uvidí analogii k nedávné novince Mike Oldfielda Light & Shade a pojetím těchto dvou disků se k tomu Southpaw opravdu blíží. Ale toto není recenze, toto je jen článek v mém blogu, čili o novém albu Southpaw se dočtete například zde.

Začal jsem u pročítání programu onoho brněnského klubu a také u něho skončím se vzlykotem, že nejbližší koncert Southpaw nenavštívím, ačkoliv pánové zahrají pár zastávek od mého domova. Leč bohužel škola není kojná a občas je nutné ji volit před zábavou :-). Občas...

I'm feeling so useless And on my face There's a sign that says: I'm lonely And if only I could get Back to you...