Pohled do statistik návštěvnosti Živě.cz mě vedl k tomu, abych podobným způsobem nahlédl i do statistik webového serveru tucnacek.cz (tj. do souhrnných statistik všech webů, které zde jedou, nejen tohoto bločku). Ačkoliv by se mohlo zdát, že zde nic převratného neběží a Tučňáček skutečně není komerční server, je to domácí webík, až tak zlé to není.

Od ledna 2008 bylo zobrazeno 891 tisíc webových stránek – to je necelých 60 tisíc měsíčně. Počet hitů (všech dotazů na webový server včetně skriptů, obrázků aj.) se pak přiblížil 3,5 milionům – to je 233 tisíc měsíčně.

Datově jsme naprosto úsporní, během celého roku 2008 bylo běžným brouzdáním po našich stránkách přeneseno směšných 51 GB dat – nejvíce v březnu 2009 (10 GB dat).

Počet unikátních návštěv je naprosto směšný, a proto ho zde nezveřejním – alespoň ty statistiky budou vypadat sexy. Každopádně je to řádově mnohem, mnohem menší číslo. Svědčí to o tom, že návštěvníci zde zobrazí na jednu IP adresu obrovské množství stránek. To je fajn.

Pod čarou:
Když jsem někdy v roce 2003 rozjel zkušební fotoseznamku netFace, možná jsem měl vydržet. Konkurence jako Líbímseti.cz byla v plenkách a všechny podobné služby tenkrát plnily své databáze fejk účty - nahatými ženskými, které měly přilákat muže. netFace jsem napsal během jednoho týdne, měl tedy obrovské množství chyb a nedodělků, přesto generoval návštěvnost několika tisíc unikátů každý den. Vývoj systému byl ukončen po dvou měsících, začalo totiž zkouškové a pak jsem se k němu už nikdy nevrátil a netFace totálně chcípl. Z dnešního pohledu tak trochu promarněná šance :-).

K ukázkám níže: Design i zpracování je šílené, ale mějte na paměti, že to pochází z roku 2003, je to šest let staré ;-)....