Je to měsíc, co jsem na chalupe velmi nutně potřeboval stáhnout novou poštu. K ruce jsem měl notebook a mobilní telefon bez předplaceného datového tarifu. Zbýval mi tedy základní tarif O2 GPRS Instant. Poštu jsem tedy skrze modem mobilního telefonu stáhl a ačkoliv se jednalo pouze o textové informace, Connection Meter toto stáhnutí ocenil 80 korunami. Napadla mě ďábelská myšlenka, zkusit, kolik by asi stál můj běžný měsíční internetový provoz, pokud bych byl připojen přes mobilní telefon skrze O2 GPRS Instant.

Surfoval jsem, stahoval jsem  data, odesílal jsem poštu, poslouchal jsem internetová rádia na nejvyšších datových tocích, sledoval online archiv České televize.

Během posledních 31 dní jsem uskutečnil traffic 22 GB (15/7). Pokud jste zákazník O2, který zná ceny, již nyní chápete, že to nebude běžný účet dejme tomu za připojení skrze kabelový internet.

                                          658 474 Kč

Jistě, kdybych využil jeden z nabízených datových tarifů, byla by to mnoho, opravdu mnohonásobně nižší cena. Nicméně i tak si dnes ještě více uvědomuji, jak neskutečně je drahý internet skrze mobilní telefon.