ElektrikářPřišel mi dnes domů elektrikář zapojit nad sporákem digestoř a pohrát si s elektřinou v koupelně. Běžný smrtelník je asi celkem zvyklý při každém úkonu složitějším než výměna žárovek vypínat jističe či pojistky, leč elektrikáři jsou zvláštní sorta nadlidí, která má ten kumšt opravdu v rukou. Pan elektrikář zvesela odšrouboval kryt zásuvky a začal se hrabat v drátech pod proudem. Aby toho nebylo málo, později začal opět pod plným proudem montovat jakýsi rozbočovač v jádru, který zůstane až do zítřejšího dne zcela otevřený a tak doufám, že mi nepraskne při konání dějin záchodová mísa či přívodní hadice s vodou, jinak to vše zkratuje a místo světlých zítřků mě potká proces usmažení na mém vlastním hajzlíku. A to je prý fičák.

Ráno mě pan elektrikář vzbudil krátce po osmé hodině ranní, čili jsem nestačil ani navštívit toaletu. Zavřen v pokoji jsem tedy začal odříkávat Otčenáš a když mi došly modlitby našeho kulturního okruhu, našel jsem si na Wikipedii modlitby muslimské, budhistické a hinduistické. Po hodině lkaní a vzívání Višny a Šivy jsem se obával nejhoršího, že snad nalistuji i nějaké to animalistické křovácké Božstvo, leč pragmaticky jsem již pokukoval po červeném kýblu na balkoně, který se jevil jako jediná možná záchrana. Mám totiž určitou důstojnost a měl jsem tušení, že mou ranní návštěvu toalety by slabý větráček v koupelně neutáhl a při představě, že by v oné místnosti pak musel pan elektrikář vegetovat další hodinu, se vážení a milí raději do kalhot poseru!

Venku ke všemu začali pánové zahradníci sekat trávu a to byla další egyptská rána, neboť jsem odjakživa senný alergik. Jistými porodními  či jogínskými pohyby kyčlí a za neustálého kýchání jsem tedy zcela zelený po hodině uvítal odchod pana elektrikáře, který své ctihodné dílo prý domontuje až zítřejšího dne a jal jsem se způsobiti kalamitu brněnským vodárnám a kanalizacím.